Jaký dát vhodný svatební dar novomanželům?

Byli jste pozváni na svatbu a řešíte, co pořídit za svatební dar?

Nebo se sami vdáváte / ženíte, někdo z vašich blízkých se vás zeptal, co byste si přáli a vy nevíte, jak odpovědět a co jako svatební dar chtít? Ať už se nacházíte v jakékoliv ze situací, měl by každý vědět, jak svatební dary fungují a co je vhodné novému páru pořídit.

Kolik by měl svatební dar stát?

Vždy záleží, v jakém vztahu jste s novomanželi. Jiný dar pořídíte své sestře, jiný zase krátkodobé brigádnici ve vaší práci, která vás na svou svatbu pozvala. Náklady na svatební dar by pro vás nikdy neměly být příliš vysoké. Zaprvé se zbytečně můžete zadlužit a zadruhé tím také uvedete příjemce do nepříjemné situace.

Raději než drahou věc, kterou nevěsta s ženichem nikdy nevyžijí, vyberte jako svatební dar něco menšího, co je však doopravdy potěší. Ve fantazii se meze nekladou. Pokud chcete věnovat svatebčanům peníze, zvolte nějaký kreativní způsob. Například je vložte do kasičky, lahve či z nich vytvořte kytici.

Nemusíte dávat jen hmotné věci

Pokud nemáte peníze na svatební dar, který byste si představovali, můžete situaci vyřešit jinak. Plánují novomanželé začít stavět svůj budoucí dům – v tom případě můžete být darem vy a vaše pomoc s prací kolem stavby.

Pokud nejste zastáncem hmotných darů či si nevěsta s ženichem raději užívají, než aby se usadili, pořiďte raději zážitek či výlet, který oba využijí jako svatební cestu. Mezi nejlepší místa patří:

  • víkendový výlet do Paříže – města všech zamilovaných
  • společná dovolená u moře, která poslouží i jako svatební cesta
  • jsou novomanželé adrenalinovými nadšenci?
  • darujete společný seskok padákem

svatební dar tandemový seskok

Vybavení do domácnosti

Nenapadá vás nic zajímavého a originálního? Sázkou na jistotu je vybavení do domácnosti. To bude při společném bydlení každý potřebovat, ať už se jedná o sklenice, jídelní příbory nebo hezké povlečení.
Ideální volbou jsou dárkové poukazy, díky kterým se nemusíte bát, že byste se netrefili do vkusu nevěsty. Novomanželé si díky nim sami vyberou, co se jim bude líbit.

Jaké svatební dary jse dali vy?

Pošlete nám váš tip nebo přidejte do komentáře.

Jeden komentář k “Jaký dát vhodný svatební dar novomanželům?”

  1. rojak napsal:

    Opravdu super, tohle by bylo něco pro mě. Co ty lidi ještě nenapadne, aby byli originální. Ne děkuji a jako svatební dar něco klasického, jako dovolenou a podobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *