Poděkování rodičům za výchovu ženicha nebo nevěsty

Svatba je dojemným dnem, při kterém se projeví emoce i slzy štěstí

Není však jen velkým okamžikem pro samotnou nevěstu a jejího manžela. Velice silně svatbu prožívají i rodiče obou stran, jejichž děti se staly opravdu dospělými, vstupují tímto do vlastního života a zakládají si vlastní rodinu.

Proto se hodí na rodiče obou snoubenců při svatbě myslet a za vše dobré jim poděkovat.
poděkování rodičům

Připravte si poděkování pro rodiče předem

Je jasné, že je opravdu co říct. Když však na situaci dojde, zejména v okamžiku, jako je svatba, je dost možné, že ze sebe dostanete jen několik slov nebo také vůbec nic. Proto byste si měli poděkování rodičům připravit předem. Budete mít díky tomu čas přemýšlet, co je pro vás doopravdy důležité a co byste chtěli zmínit. Vyhnete se používání otřepaných frází a zaměříte se na detaily i osobní sdělení.

Kdy, komu a jak poděkovat

Veškerá organizace záleží na novomanželech, jak si svatbu zařídí. V každém případě je však třeba si na poděkování rodičům za výchovu dát záležet a to nejen na jeho obsahové stránce.

Nepište jej na obyčejný vytržený bločkový list. Naopak zvolte i designově hezké provedení.

Můžete napsat text od srdce  mamince i tatínkovi zvlášť nebo oběma dohromady.

Kdo komu vlastně bude / může poděkovat

Máte hned několik možností:

  • každý ze snoubenců poděkuje vlastním rodičům
  • nevěsta / ženich poděkují rodičům své drahé polovičky za výchovu
  • oba snoubenci poděkují svým rodičům i rodičům partnera / partnerky

Předem připravené poděkování se obvykle na svatbě čte, ale není to pravidlem. Pokud vzkaz považujete za osobní a soukromý, lze jej jen předat napsaný, aby si ho ti, pro které je určený, mohli projít sami v klidu. Každopádně se jedná pro rodiče o památku.

Proto je vhodné jim ho věnovat v písemné formě vždy, aby si ho schovali. Chcete-li poděkování veřejně číst, můžete osobně nebo poprosit někoho s dobrým mluveným projevem, aby se této role zhostil.

poděkování za výchovu dcery nebo syna

Velmi časté je poděkování rodičům za výchovu formou svatebního dortu. Když budete myslet na svůj svatební dort, nezapomeňte se v cukrárně zmínit i o dortech pro rodiče.

Někdy stačí jen pohled a každý ví, co znamená, psané poděkování je trvalou památkou a dort jako poděkování za výchovu vidí na svatbě všichni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *