Z líbánek a svatební cesty byla cesta na úřad

Vzhledem k velkému finančnímu vydání spojenému se svatbou jsme se rozhodli, že exotickou dovolenou nebo jiné nákladné cestování odložíme na příští rok.

V úvahu tedy připadalo koupit nějaký last minute a nebo si užít dovolenou v Čechách. Stresu a plánování okolo svatby bylo až nad hlavu, takže dovolená byla trochu upozaděna, až jsme najednou zjistili, že svatba je zítra a plán na dovolenou nemáme žádný. Hlavně žádnou paniku, stejně jsme chtěli odjíždět nejdříve až druhý nebo třetí den po svatbě, tak ještě něco vymyslíme.

S ustřiženým rohem zažijete exotiku leda na úřadu

Oba jsme měli v občanském průkazu vyplněný stav „svobodný/svobodná“, takže součástí svatby bylo ustřižení rohu B, což značí změnu stavu. K občance jsme tedy dostali papír, který je nutné všude předkládat s OP. Při předsvatebním shonu jsme si na pasy nevzpomněli a teď mi došlo, že do zahraničí s ustřiženým rohem občanky stejně asi nesmíme.

Honem sednout k internetu a hledat místo pro líbánky

Informace se rozcházely, ale více-méně se shodovaly v tom, že s ustřiženým rohem maximálně na Slovensko, možná tak ještě do Chorvatska, Itálie nebo do Bulharska. Škoda, krásný last minute v Egyptě jsme museli nechat být.

svatební cesta po česku

Konečný verdikt určil dovolenou v Čechách a šetření na příští rok, kdy si užijeme exotiku

Teď se ještě hodí taková vsuvka. Šlo by si nechat vyřídit pas expresně do druhého dne, ale pro jednoho to stojí 6000 Kč a to se nám utratit nechtělo.
S rozhodnutím prožít zbytek dovolené v České republice jsme zamířili na další úřad a nahlásili změnu trvalého bydliště. Občanka utrpěla další ztrátu. Tentokrát přišla o roh A.

Užili jsme si dva týdny teplého počasí u vody, v posteli, vybalováním dárků, čtením vzkazů a vylepšováním bytu. Nutno ještě podotknout, že na úřadu jsem se přímo ptal, jak to je s cestováním do zahraničí s ustřiženým rohem OP a bylo mi řečeno, že v EU to je teoreticky možné, ale důrazně to nedoporučují.

Plány na příští rok jsou tedy jasné. Včas zařídit pasy a poprvé si společně užít svatební cestu u moře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *