Hudba dělá na svatbě atmosféru, ale stojí to za to?

Ano, je pravda, že svatební hudba dělá opravdu hodně

Kdo měl možnost vidět například kousek nějaké filmu bez hudby, tak ví o čem je řeč. A nemyslím úplně vypnout zvuk. Klasické mluvené dialogy ano, ale bez hudby, která je v podkladu a vytváří právě tu atmosféru, kterou vnímáme. To jsme si uvědomovali, takže v plánu byla hudba při rautu i při našem příjezdu, gratulacích i výměně prstýnků.

Budou dvě kapely stačit?

Dobře, uznávám, je to trochu bulvární nadpis a trošku nadsazené to je, ale čtěte dál a pochopíte mě. Začnu od konce. Noční párty s dj se nekonala, ale večer a v podvečer měla hrát kapela takovou pohodovou hudbu, aby bylo možné u toho v klidu jíst a povídat, ale zároveň aby bylo možné si zatancovat.

Určitě se vhodné se dopředu s kapelou domluvit, co bude hrát. Zda svou tvorbu nebo známé písničky. U nás to byla směs obojího a bylo to dobré. Vlastní tvorba se zajímavými texty na poslouchání a odpočinek a známé hity na tanec a zábavu. Repertoár na zhruba hodinu a půl. Pro velký úspěch se přidávalo a byly z toho asi dvě hodiny hraní.

Jenže elektroakustická kapela přeci nemůže hrát při nástupu, to by nepůsobilo dobře.

A to už jsme u té druhé kapely. Nebyla to tak přímo kapela, jako spíše smyčcové trio.

Využili jsme známostí a pozvali tři šikovné studenty konzervatoře. Kombinace violoncella, violy a houslí byla při našem příjezdu na lodičce dech beroucí. Málokdo se ubránil slze v oku a ještě po svatebním obřadu přišlo několik lidí s tím, že je škoda, že smyčcové trio nehrálo déle. Jejich prostor totiž byl jen při našem příjezdu, pak při předávání snubních prstýnků a podpisech a při gratulacích.

Osobně jsem to vůbec nevnímal, což mě mrzí, protože se mi to moc líbí, ale důležité bylo, že se to líbilo ostatním.

svatební hudba

Smyčce při svatebním obřadu můžeme směle doporučit

Opravdu to byla úžasná atmosféra, která se musí zažít. Elektroakustická kapela byla též výborná, ale pravděpodobně by více vynikla v uzavřeném prostoru a ne pod širým nebem. Nicméně lidé tancovali, bavili se, jedli, pili,… Takže to účel splnilo. Kdo chtěl poslouchat či tancovat, měl možnost. Kdo nechtěl, mohl se kousek vzdálit, prostoru bylo dost a podle ohlasů se líbilo všem.

Jeden komentář k “Hudba dělá na svatbě atmosféru, ale stojí to za to?”

  1. rojak napsal:

    My jsme měli svatební hudbu jen při obřadu a potom při hostině už žádná hudba nebyla. Měli jsme pouštěnou hudbu jen z magnetofonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *