Hudba na svatbu a zábavu je důležitá nejen kvůli tanci

Stejně jako u každé jiné věci, kterou na svatbu zařizujete, i z hudby nikdy nebudou nadšení všichni hosté každého věku a hudebního stylu, který poslouchají.

Hlavní je, aby se vybraná muzika líbila vám jakožto novomanželům. Přesto však existuje několik zásad, kterých byste se měli určitě držet a které vám s volbou mohou výrazně pomoci.

Hudba k svatebnímu obřadu

Dříve bylo zvykem na úřadě mít svatbu s reprodukovanou skladbou a v kostele s místním orchestrem nebo zpěváky. Dnes si každý může vybrat, co se mu líbí. Pokud máte jako pár nějakou společnou písničku, které symbolizuje váš vztah, je volba jasná. Stále však platí, že hudba k obřadu i v průběhu celé události by měla ladit k celkovému stylu svatby.

Na úřadě se dnes nejčastěji pouští skladba z reproduktorů z CD nebo z přenosného disku, v kostele s ohledem na místo lze rovněž zvolit tuto možnost nebo použít klasicky smyčcový orchestr, sólového varhaníka či sbor zpěváku, někdy i hudební skupinu.

Hudba pro odpolední after párty

Po oficiální části začíná uvolněná zábava, zpěv a tanec. Zde by svatební hudba určitě neměla chybět.
Většinou je vhodné střídání pomalých a rychlých skladeb a určitě by jste neměli zapomenout na taneční hudbu.

Solo pro nevěstu a ženicha je tradice a příležitost říci oběma několik přívětivých slov

solo pro novomanžele

Styly písniček postupně měňte podle situace. Nejlepší je, když starost o ozvučení svěříte profesionálům. Můžet mít cimbálovou muziku, soukromého DJ nebo třeba kapelu kamarádů.

Nezapomeňte na to základní

  • vylaďte vhodně hlasitost – příliš tichá nebo hlasitá hudba je na škodu
  • mějte dostatečný repertoár, ať se skladby neopakují
  • berte stále ohledy na celkový styl svatby
  • dbejte na dobré načasování – jiná hudba se hodí při hrách a jiná jako podkreslení k projevu hostů

Kde svatební muziku sehnat?

O ozvučení se samozřejmě může postarat někdo z vašich kamarádů, ale volba spolehlivého profesionála, který se jako DJ živí, je sázkou na jistotu. Kromě pouštěných písniček z CD si můžete pozvat na svou svatbu i kapelu.

Ať už se rozhodnete pro živou hudbu nebo pro to, aby vám jen DJ přehrával vaše oblíbené skladby, najdete na trhu mnoho firem a lidí, kteří v této oblasti své služby nabízejí.

Aktuálně je pro naše uživatele sleva 7% u Cimbálovky Majerán.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *