Kávovarů už máme pět, aneb jak to udělat, abyste dostali ty správné svatební dary

Svatební dary jsou tématem, které už dnes je snadno vyřešitelné.

V dřívějších dobách lidé dostávali nejčastěji doplňky do domácnosti, například nejrůznější toustovače, nebo kávovary. Při větším množství hostů se tak stávalo, že se novomanželskému páru sešlo takových věcí hned několik. Dnes už ale mladí dávají přednost finančním příspěvkům.

Ale není to trochu nuda?
Upřímně si myslí, že svatební dary ke svatbě patří a peníze to nevynahradí, nicméně chápu, že finanční hotovost je pro mladé tím nejzásadnějším a nejlepším darem.

Svatební dary na památku

Také by se mi úplně nelíbilo, kdybych dostala několik spotřebičů, v podstatě stejných, ale líbí se mi, že dodnes mám doma třeba namalovaný obraz, a to přímo od malíře. Vím totiž, že nikdo jiný takový nemá, a vím také, že se mi nerozbije, stejně jako kávovar.

svatební dary

Připomíná mi tak den, kdy jsem se vdávala a také člověka, který mi ho dal a dnes už bohužel nežije.

Možností, jak dát někomu něco originálního, je poměrně hodně. Stačí se zaměřit na svatebčany a vymyslet dar, který jim připomene jejich den, a zároveň bude tak originální, že takových darů nedostanou hned několik. Pokud si pár přeje opravdu jen peníze, nejčastěji se to dozvíte na pozvánce na svatbu. Nebo si ale také můžete vytvořit svatební seznam, kam uvedete konkrétní věci, které byste chtěli.

Já osobně bych opravdu raději dala přednost nějakým originálním darům, zejména proto, že pokud plánujete vybírání do střevíčku, tak by hosté také brzy mohli přijít na buben. Nezapomínejte, že nejste na svatbě proto, abyste vybrali co nejvíce peněz, ale proto, abyste si svůj den užili co nejvíce.

Co když se hosté se svatebním darem netrefili

I přesto, že jste si napsali seznam, tak se může stát, že dostanete něco, co se vám buď nelíbí, nebo opravdu nehodí. Neberte to tak tragicky.

Člověk na druhé straně to jistě pořizoval s tím nejlepším úmyslem. Pak už záleží na vás, jestli danou věc prodáte, darujete, nebo ji necháte schovanou na půdě.

Pokud však patříte mezi ty, kteří nějaký ten dárek vymýšlejí, tak zkuste trošku zapojit fantazii a vymyslet něco, co se prodat nebo darovat nedá a zároveň to přinese radost a vzpomínky.

Jeden komentář k “Kávovarů už máme pět, aneb jak to udělat, abyste dostali ty správné svatební dary”

  1. babicka11 napsal:

    V dnešní době si už mladí pořizují svatební seznam, co by chtěli – či potřebovali do začátku. Docela to uznávám, neboť se jim nesejde víc stejných věcí najednou, jako se to stalo nám. Troje hodiny, dvakrát příbory, dvakrát skleničky a dokonce 5x hrnce a pekáče! -samozřejmě každé jiné …. no, ale člověk to v té chvíli opravdu neřešil :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *