Love hearts, Titanic a další. Jaká svatební hudba zněla vám?

Ke svatbě neodmyslitelně patří také svatební hudba

Pro někoho je méně důležitá a pro někoho více, nicméně chybět by určitě neměla. Hudba by měla vyjadřovat styl novomanželského páru, ale na druhou stranu, by si na své měl přijít každý host.

Jak to ale udělat, aby měli radost všichni?
Většina hostů, nemá vyhraněný jen jeden žánr, který poslouchá. Byla jsem na svatbě, která byla poměrně dobře vymyšlená, co se hudby týče. Jednalo se o svatbu poměrně mladého páru a i hosté byli mladí, nicméně vzhledem k tomu, že rodina byla celkem rozrostlá, tak značnou část hostů tvořili tetičky, babičky a další.

Proto ženich s nevěstou měli v jedné místnosti kapelu, která hrála oblíbené české písničky a v druhé místnosti u baru, bylo puštěné disco. Myslím, že to je taková ideální varianta pro všechny zúčastněné.

svatební hudba

Zamilované písně vedou

Naopak já se svým manželem, měla hostinu na naší vlastní zahradě a všichni hosté byli v podobné věkové kategorii. Neměli jsme žádnou kapelu a jednoduše pustili nahrané písničky z radia. Chápu, dnes už je to celkem nemoderní, ale v té době, kdy já se vdávala, to stačilo a všichni hosté se na zahradě dobře bavili. Hudba se ale musí řešit i na samotný obřad.

V minulosti existoval jeden svatební pochod, dnes už ale si svatebčané mohou přinést, cokoliv chtějí.
Nejčastějšími skladbami jsou samozřejmě ty zamilované, ale opět záleží na tom, co kdo má rád a výběr není ničím omezený. Abych řekla pravdu, tak už si nepamatuji, co mi hrálo na vlastní svatbě.

Písní bylo několik a já je ani nevnímala. Jediné, co jsem zaznamenala, bylo, že se zrovna vdávám a že můj táta ukápl slzu.

Jakou hudbu naopak nevybírat

Výběr hudby na svatbu může být poměrně náročný, a je akt, že se svatebčané snaží, aby se zavděčili všem. Někdy to ale nejde a v tomto případě by ženich s nevěstou měli zvolit takovou hudbu, která se líbí jim.

Určitě si dovedete představit starší hosty na svatbě, kteří by nejraději slyšeli dechovku, ale vám tato hudba leze krkem. Pak ji určitě nevolte, jen kvůli tomu, že tam máte babičku.

Zvolte žánr, který máte oba rádi, jen tak budete na svůj tanec rádi vzpomínat. Já osobně bych opravdu nesnesla zmíněnou dechovku. Je to něco, co jsem nikdy neposlouchala, neposlouchám a doufám, že ani poslouchat nebudu.

Jeden komentář k “Love hearts, Titanic a další. Jaká svatební hudba zněla vám?”

  1. babicka11 napsal:

    My jsme si nechali zahrát na obřad Alžbětinskou serenádu a Věrné milování z opery Prodaná nevěsta :-).(Lásku jsme si přísahali, slovo jsme si navždy dali, v každé době věrni zůstaneme sobě).- a už je to 45 let 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *