Novomanželský polibek mám za sebou a je ze mne vdaná paní

Když se řekne svatba, tak si mnozí představí krásnou nevěstu a spoustu jídla a alkoholu.

To, že je nevěsta krásná, mnohdy vypadá jako princezna, je tak nějak samozřejmostí. Nicméně samotná svatba obnáší ještě více požitku. Nejde jen o to, že se, alespoň ve většině případů, dobře najíte. Svatba sebou přináší také mnoho tradic, bez kterých by se svatba neměla odehrávat, ať už je jakkoliv moderní.

Samozřejmostí, je první novomanželský polibek

Pro mnoho žen, je nezapomenutelný a mnoho nevěst také, chce, aby byl dokonalý. Tím v podstatě končí svoboda a začíná manželský život. Kromě tohoto polibku ještě dochází k výměně prstýnků, což bývá někdy pěkná šlamastika.

Především v případech, kdy je snubní prsten někomu malý. Není to dáno tím, že by nevěsta s ženichem špatně vybírali, ale tím, že tělo protestuje a prsty jsou nateklé. Bývá to příčinou docela vtipného okamžiku.

novomanželský polibek

Svatební den D je hodně náročný

Přípravy těsně před svatbou bývají docela náročné.
Mě osobně se stala jedna příhoda, kdy jsem v den svatby byla na 7 hodinu ráno objednána ke kadeřnici, která se však ne a ne dostavit do svého salónu. Byla to sobota ráno a nikde u náměstí ani noha. Na zvonek nikdo nereagoval. Pro mě, jak pro někoho, kdo má vlasy, jako ovce, to byla nepředstavitelná katastrofa.

Naštěstí to dopadlo dobře, kadeřnice si totiž zapomněla klíče a tak se musela vracet a zázrak jménem žehlička na vlasy, pak vše napravila.

Jinak ale jde o den, který je náročný sám o sobě.
Svatebčané se modlí, aby vše klaplo, někdy je dobré také mít připraven záložní plán. Já sice jela na obřad kočárem, ale den předtím pršelo tak neskutečně, že jsem myslela, že nikam nepojedu. Plán spočíval, kromě kočáru, také v připraveném autě, pro případ deště.

Hostina v restauraci nebo někde jinde?

Moc se mi líbí svatby v zimě na sněhu, má to své kouzlo, které nezažije každý. Většina lidí se vdává nebo žení v létě, když je teplo, ale zima je také krásná už sama o sobě.

Mě v podstatě vyšlo vše, co jsem chtěla.
Především jsem chtěla, aby se hosté dobře bavili a vzhledem k tomu, že jsme hostinu měli formou zahradní slavnosti, tak to ani nijak jinak, než skvěle, dopadnout nemohlo. Někteří se mohou setkat se situacemi, na které budou vzpomínat do konce života a upřímně řečeno to k svatbě také patří, i když v ten den, to může vypadat jako katastrofa.

Svatební fotograf zachytí skvělé momentky

Ještě bych mohla zmínit svatebního fotografa.
Nejsem úplně příznivcem vyumělkovaných fotek, nicméně chápu, že svatba by měla být zdokumentována. Na výběr samozřejmě máte z několika možností. Buď si zaplatíte profesionála, který vás bude aranžovat a fotit.

Pro mě schůdnější variantou je fotograf z řad přátel, který fotí, kdy mu to připadá nejlepší a ještě v době, kdy to ani netušíte. Pak vznikají fotky, nad kterými se člověk opravdu zasměje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *