Finanční rozpočet svatby, s čím musíte počítat a co vás čeká

Svatba je jedinečnou, ale rozhodně ne jednoduchou událostí.

Než se pustíte do svatebních příprav, je dobré si předem rozepsat vše, co je třeba zařídit a také mít alespoň hrubou představu o ceně, abyste nebyli následně překvapeni.

Přinášíme vám proto jednoduchý přehled základních položek, které musíte téměř bez výjimky vždy do nákladů a do příprav svatby započítat. To vše jsou svatební služby, které je potřeba najít, navrhnou své požadyvky a pak vše sladit.

Snubní prsteny, svatební šaty, líčení, hostina…

Vedle obleku pro ženicha, svatebních šatů pro nevěstu, vlečky, bot, punčoch a dalších součástí outfitu, vás čekají ještě další náklady spojené s krásnou. Jednou z hlavních položek jsou samozřejmě snubní prsteny. Zapomínat ale nesmíte ani na šperky, které si vezmete na sebe ve váš velký den. Se šperky můžete ušetřit tak, že použijete například ty, které máte po své babičce a které mají v sobě kousek historie.

Také myslete na výdaje, které souvisí se zkrášlováním nevěsty

  • svatební líčení nevěsty
  • kadeřnice, která vytvoří originální a upravvený účes
  • manikúra a pedikúra

Organizace celého svatebního dne

Na svatbu budete potřebovat mnoho pomocníků, kteří se budou podílet na organizaci dne. Je třeba zajistit hudbu, ať to bude DJ nebo kapela.

Svatební diář

Někdo se musí postarat o hosty, někdo o fotografování, předem je nutné zpracovat a vytisknout svatební oznámení, zkrátka je potřebujete hodně lidí, kteří se budou na vašem velkém dnu podílet. Pokud se někdo z vašich kamarádů a známých živí profesí, kterou budete na svatbě potřebovat a nabídne vám pomoc levněji nebo zdarma, můžete tím hodně ušetřit.
Stejně tak se vyplatí si pořídit zdatného pomocníka, který vám vše připomene a naplánuje. Svatební diář je dobré mít při ruce.

Nezapomínejte na svatební kytici, ozdobné dekorace, ale také na dopravu tam i zpět a případné ubytování.

Spočítejte si předběžné náklad přes rozpočet na svatbu.

Catering a recepce

Jídlo se skládá minimálně z dortu, oběda a dalších drobných zákusků na raut. Čím více budete mít hostů, tím více za jídlo o pití zaplatíte.

Důležitá je i obsluha, ale této role se může zhostit jeden z dobrovolníků, kteří vám se svatbou budou pomáhat. Dále se hradí obvykle i prostory, ve kterých svatba probíhá.

Nezapomínejte ani na následné výdaje po svatbě.

Po svatbě zjistíte, že vám svatební hosté podstatně přispěli, tak si užijte líbánky na svatební cestě.

Jeden komentář k “Finanční rozpočet svatby, s čím musíte počítat a co vás čeká”

  1. rojak napsal:

    Tak tohoto se pomaličku začínám bát. Dcera má sice 16 roků, ale ten čas tak letí, že už to bude co nevidět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *