Svatba se blíží, klepou se nám kolena. Je to radost i stres

Ačkoli jsme začali plánovat s velkým předstihem, jsou věci, které je nutné řešit až pár dnů či týdnů před svatbou. Některé věci už měly být hotové a nejsou a tak začínáme být ve stresu.

Všichni radí „hlavně si to užijte, buďte v klidu“ a podobně, jenže když jsme oba perfekcionisti, tak je potřeba prostě naplánovat vše, ne se spoléhat na improvizaci.

Pohádková svatba na krásném místě

Svatební místo jsme měli úžasné. Velký rybník stranou od silnice, jen pár chatiček okolo.

Na jednom z břehů pěkná pláž s občerstvením a velkým molem, na kterém se měl samotný obřad odehrát. V přilehlém občerstvení připravený svatební raut a hned vedle na louce provizorní taneční parket s připravenou kapelou.

Svatba u rybníka

Co víc si přát? Co třeba přijet na místo obřadu přes rybník na lodičce a vystoupit přímo na molo?

Jasně, žádný problém. Majitel občerstvení zapůjčil motorový člun a my tak prožili nezapomenutelný zážitek, kdy jsme se pomalu blížili k molu, kde stálo asi 80 lidí, kteří nás vyhlíželi, čekali a fotili si nás.

Chtěli jsme zatěžovat co nejméně lidí a tak jsme většinu věcí domlouvali, plánovali a zařizovali sami. Ale není to ta správná cesta. Se svatbou vám všichni rádi pomohou, takže se nebojte je zapojit. I my jsme nakonec museli požádat několik lidí o spolupráci a nikdo z nich neodmítl, naopak se pak nabízeli ještě další.

Počasí to rozhodne, svatební fotograf si poradí

Výběr svatebního fotografa jsme měli jednoduchý. Kamarád se svou manželkou fotí. A fotí dobře, takže jsme nemuseli nic zvažovat a spolehli jsme se na jejich umění. Udělali nám přátelskou slevu, my jim zase slušný výdělek za celodenní focení a následnou úpravu fotek a střih videa. Ano, rozhodli jsme se, že chceme i video, respektive krátký klip, jen na jednu písničku, ale abychom měli i pár živých obrázků.

Jak dny ubíhaly a zbývalo čím dál tím méně času do svatby, skoro každý se ptal, co budeme dělat, když bude pršet.

Místní občerstvení mělo jednu místnost a pár slunečníků, ale to by na všechny svatebčany nestačilo. Trochu jsme se tak chlácholili tím, že při nejhorším den dopředu zajistíme nějaké party stany a ty ráno postavíme, ale po pravdě jsem o tom ani moc nepřemýšlel a doufal v pěkné počasí.

Výsledek? Ideální počasí.

Ne příliš horko, ale ani zima. Sluníčko vykouklo i na svatební obřad, takže ho máme i na fotkách.

Jeden komentář k “Svatba se blíží, klepou se nám kolena. Je to radost i stres”

  1. rojak napsal:

    Znám ten pocit a myslím, že je to zcela normální být nervózní v takových a nebo podobných situacích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *