Čtyři rychlovarné konvice a tři sady nádobí jako svatební dar? Ani jedno!

Každá koruna dobrá, zvlášť po svatbě a zejména když zařizujeme byt

Jenže jak to taktně naznačit, aby se nám nesešly tři sady nádobí? V téhle oblasti hodně pomohl internet a rady běžných lidí, kteří na toto téma už diskutovali.

Víme, co chceme za svatební dar, ale nevíme jak to říct

Bylo to jednoduché. Jsme vybíraví, takže aby nám někdo něco koupil a my jásali, jak se nám to krásně hodí, to zase ne. Takže jsme chtěli, aby nám jako dary lidé dávali peníze a my si pak mohli koupit, co se nám bude hodit a líbit.

Počítali jsme i s variantou, že někdo peníze nebude chtít darovat a bude trvat na věcném daru, takže jsme vymysleli krátký seznam svatebních darů, které jsme ještě neměli a zároveň nebylo nutné je hned kupovat a můžeme s nimi počkat, až zda nám je někdo daruje, anebo si je pak koupit sami.

Vzhledem k vysokým nákladům tisku svatebních oznámení jsme v rámci šetření nechali vytisknout jen omezené množství kopií pro rodinu a blízké přátele.

Zároveň s tím jsme měli oznámení v digitální podobě a všem, které jsme na svatbě chtěli mít, přišel včas email, ve kterém bylo přiložené oznámení a zároveň obsahoval pokyny pro parkování, oblečení, informace o jídle a pití a také krátký odstaveček ohledně svatebních darů, který vybízel k daru formou finančního obnosu či jiným způsobem po osobní domluvě.

Několik lidí se přišlo zeptat, co by nám mohli dát jako svatební dar

S nimi proběhla domluva na různých drobnostech. Dobrým nápadem bylo doporučit jako dar trvanlivé potraviny.
Ty se doma neztratí, a pokud se nesejde něčeho opravdu velké množství, tak je to výborný nápad, který nám ušetří později peníze, takže to je, jako kdybychom dostali přímo finance.

váza jako svatební dar

Kýčovitá váza a hodně peněz

Když vynecháme svatební dary, na kterých jsme se konkrétně dohodli, tak jsme pár věcí dostali, ale všechny více či méně užitečné.

Až na jednu příšernou vázu. Darovanou anonymně.
Je nám líto ji vyhodit, ale zatím stojí zabalená v krabici, abychom se na ni nemuseli dívat.

Pravděpodobně z ní uděláme vázu putovní a anonymně ji pošleme dále.
Kromě tohoto omylu ale naprostá většina svatebních hostů vyslyšela naši prosbu a nám se sešlo opravdu hodně peněz, ze kterých bychom celou svatbu zaplatili.

Po spočítání všech darovaných peněz jsme cítili obrovskou vděčnost našim přátelům.

Komentáře k “Čtyři rychlovarné konvice a tři sady nádobí jako svatební dar? Ani jedno!”

  1. rojak napsal:

    A ještě troje nástěnné hodiny do kuchyně. Ani náhodou. Jedině peněžní dary.

  2. babicka11 napsal:

    Za našich mladých let se peníze nedávaly. Dostali jsme všechno vybavení do kuchyně, včetně vařeček, slánky apod. „důležitých“ věcí ….ale i broušené sklo (mísu na ovoce, cukřenku, skleničky na šampus), i dvě sady hrníčků, které mám ještě dnes ve vitríně :-). My už dávali jen peníze, ať si každý koupí, co chce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *