K zábavě stačí málo, ale svatební tradice svazují ruce

Některé svatební tradice jsou hezké, jiné ne

Naše svatba se od běžného průměru lišila opravdu hodně, takže nám nevadilo, že se bude lišit i v této oblasti. Děláme neradi něco, co dělá většina jen proto, že to je zvyk nebo tradice. A když jsme některé tradice prozkoumali, tak se nám nelíbil jejich původ, takže jsme si vymysleli jinou zábavu. Také nám přišlo, že tradiční svatební zábava svazuje ruce, protože je několik věcí, co všichni očekávají a pak je těžké být originální.

Většina našich pozvaných hostů se navzájem znala, takže jsme se rozhodli zábavu, tradice, zvyky a hry moc neprožívat a dát prostor, aby si mohli po čase popovídat u dobrého jídla, příjemné hudby a v krásné přírodě.

V emailu, který jsme předem rozesílali, bylo nastíněno, co a jak bude probíhat a tak nikdo nebyl překvapen, že se nekonaly klasické svatební zábavy.

Tušili jsme, že by se mohlo stát, že by někdo připravil nějakou hru či zábavu bez našeho vědomí, protože jsme to viděli na jiných svatbách a tak jsme avizovali, že je to možné, ale bez našeho zapojení.

svatební fotografie

Měli jsme totiž naplánované focení při západu slunce a tak bylo nutné na nějakou dobu odjet. A zbylý čas byl využit na jídlo a další „nutné“ aktivity. I tak se jedno překvapení konalo, ale krátké, hezké a dost lidí o něm vědělo předem.

Svědkyně nevěsty a její sestra nám zazpívali krásnou písničku

Bylo to moc milé a odehrálo se to až po našem prvním tanci, který byl pro mě náročný a jak byl za námi, tak jsem si oddechl a bylo mi už skoro všechno jedno.

Při plánování svatby jsme zvažovali možnost, připravit nějakou zábavu pro děti.

Například nějaké omalovánky se svatebním tématem nebo obří piškvorky či něco podobného. Možností je spousta a inspirace na internetu také dostatek.

Náš obřad začínal až v pozdějších odpoledních hodinách a následná zábava byla až po jídle, takže velká účast dětí nebyla a tak nakonec ani nebylo nutné připravit aktivity pro zabavení dětí.

Styl, kterým jsme svatbu pojali, se líbil všem generacím. Mladí měli dost volnosti, starší měli svůj klid, zkrátka chvála chodila ze všech stran a za to jsme moc rádi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *