Kytky, samé kytky a všude jen kytky

Když jsem občas své drahé polovičce kupoval květiny, tak jsem si udělal obrázek o tom, kolik co zhruba stojí. Ale jak dojde na svatbu, tak je najednou všechno nějak dražší. Začíná mi připadat, že obchodovat s něčím, co souvisí se svatbami je asi velmi dobrý business plan.

Když kamarádky pomohou, lze ušetřit i na květinách

Naše představa, nebo abych byl přesnější, představa mé nadcházející polovičky, byla vcelku jasná. Půjde o venkovní svatbu v přírodním stylu, takže by tomu měly odpovídat i květiny a většinu z nich by mělo tvořit luční kvítí.

Kytičku bude mít jen nevěsta a její svědek. Ženich a jeho svědek budou mít kytičku v klopě.

Na mole budou kolem dokola vázy a sklenice s květinami. Stejně tak na rautovém stole a v oknech onoho občerstvení.

Svatební kytice pro nevěstu

Vytipovali jsme si několik květinářství a zamířili do prvního z nich, kde jsme nadnesli svou představu a pán, ano skutečně tam pracoval pán, nám orientačně vypočítal cenu, která, ač byla vysoká, se nám nezdála přehnaná, tak jsme se předběžně domluvili s tím, že si to ještě za dva dny potvrdíme. S nově nabitými informacemi jsme zamířili do dalších dvou květinářství, kde jsme popsali úplně stejnou představu a nechali si říct orientační cenu. Výsledky se téměř shodovali, takže jsme se spokojili s pánem v prvním navštíveném květinářství a zakázku potvrdili.

Velký kus práce odvedly kamarádky, které byly vyslány na louku, kde nasbírali spoustu lučního kvítí, které se použilo na výzdobu.

Jediné co jsme tak platili, byly dvě svatební kytice (nevěsta a její svědek), kytičky do klopy (ženich a svědek) a dva svazky levandulí a několik svazků nevěstina závoje. Poslední dvě jmenované se upotřebily na výzdobu spolu s natrhaným lučním kvítím.

Před obřadem nám situaci trochu komplikoval vítr, který shazoval sklenice s květinami na mole, ale pak se uklidnil, tak jsme to nemuseli na poslední chvíli nějak předělávat. Výzdoba byla celkově vzato jednoduchá, ne přehnaně drahá a přes to velmi vkusná a decentní.

To bylo cílem, takže jsme byli spokojení.

Jeden komentář k “Kytky, samé kytky a všude jen kytky”

  1. rojak napsal:

    Tak to bylo docela napínavé, ale hlavně, že se to vše vyřešilo a svatba dopadla jak měla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *