Svatební tradice ke svatbě patří, podívejte se na několik z nich

Svatební tradice a hry na svatbu neodmyslitelně patří

Někteří je sice vynechávají, ale osobně si myslím, že ať je svatba sebevíc moderní, tak určité tradice by chybět neměli. Jednak se pojí s určitým poselstvím, ale také je s nimi zábava. Nás s manželem neminul rozbitý talíř, který však svědek rozbil ne na hladké podlaze, ale na štěrkovém povrchu, a tak zametání bylo opravdu obtížné, ale zvládli jsme to.

Mezi další svatební tradice patří házení kytice, což mě minulo, protože všichni na mé svatbě byli již oddaní.

Další tradice je oběd ze společného talíře a zavázání ubrusem. To by opravdu nemělo chybět na žádné svatbě. Nám ještě při této tradici pomáhala půlroční dcera, takže bylo opravdu na co se koukat.

Jediné, co nás minulo, a čeho lituji, je vybírání do střevíčku. Škoda, že to tenkrát nikoho nenapadlo. Tradicí je ale mnohem více.

Ženicha nikdo unášet nebude, ale únos nevěsty si může stát.

únos nevěsty

Něco nového, starého, modrého a půjčeného

To je tradice, která je věnována zejména nevěstě, která by na sobě v den svatby měla mít novou věc, starou, půjčeno a modrou věc. Já osobně jsem to dodržela a myslím si, že tohle dodržuje snad každá nevěsta.

V případě modré barvy je nejvhodnější a také nejvyužívanější podvazek, který se schová pod šaty a „ nekazí“ tak celkový vzhled nevěsty. Půjčené naopak bývají šaty, jako nová věc může sloužit například čelenka do vlasů a stará věc už se pak najde snadno, třeba v podobě náhrdelníku nebo náušnic.

Moc se mi také líbí tradice v podobě nošení nevěsty přes práh. Ne že bych chtěla ženicha sedřít hned na začátku, ale zajímavý je význam této tradice. A ten spočívá v tom, že práh má znamenat nový začátek, ale také má tento zvyk odhánět zlé skřítky od společného obydlí.

Nemusíte dodržet všechny svatební tradice, které se se svatbou pojí, některé se vám možná ani nelíbí, ale takový rozbitý talíř může na počátek hostiny přinést hodně smíchu. Ať už jde o jakýkoliv zvyk, měli byste se předem domluvit se svědky, alespoň částečně.

Organizace je totiž především na nich. Můžete se nechat překvapit tím, co vymyslí, ale na druhou stranu jim sdělte, co si naopak nepřejete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *