Svědek na svatbě – a není to jen formalita?

Klasicky to funguje tak, že svědek je nejlepší kamarád nebo sourozenec

Zajišťuje spoustu věcí okolo svatby, a když si přečtete nějaké rádoby chytré rady a průvodce, tak zjistíte, že je skoro důležitější než ženich a nevěsta. Tak jsme to nechtěli. Rádi využijeme pomoc druhých, ale ne je strhat z kůže a nechat na nich veškerou zodpovědnost.

Chceme, aby si to užili i druzí.

Aby na náš velký den mohli vzpomínat v dobrém a ne nám předhazovat, jak se o vše museli starat, ani se nenajedli, nepopovídali si a nevyfotili se. Ve vážnosti by si na to reálně asi nikdo neztěžoval, ale třeba v legraci ano a už to by znamenalo, že takovou myšlenku má v sobě a hlodá v něm. Naším cílem ale byla pohodová svatba a to nejen pro nás, ale i pro druhé a to včetně svědků.

Práci, kterou bylo potřeba vykonat, jsme se snažili rovnoměrně rozdělit mezi více lidí, aby nikdo nebyl přetížen.

A s výběrem svědků jsme si takovou hlavu nedělali.

Snoubenka zvolila kamarádku, se kterou se tak často nevidí, ale dobře si rozumí. Přišlo mi to trošku divné, ale rozmlouvat jí to nebudu, je to její volba.

Já totiž přemýšlel o kamarádovi, se kterým to mám stejně. Vidíme se jednou za rok, ale skvěle si rozumíme. Nakonec ale volba padla na bratra. Bude s ním lepší domluva a plánování než s kamarádem, který bydlí na druhé straně republiky. Díky tomu se nám povedlo svědky sladit i barevně.

svědek na svatbě

Co se týče klasických úkolů, které na svatbě obvykle zastává svědek, tak u nás nezastával snad ani jedno z toho.

Nehlídal prstýnky, nepronášel řeč ani přípitek, neplatil hostinu ani se nestaral o zábavu svatebčanů. Ale vlastně jeden úkol zastal. Pohlídal naše občanské průkazy. Více jsem toho po něm ani nechtěl. V době svatby měl zhruba roční holčičku, tak měl starostí nad hlavu a proč mu zbytečně přidělávat další, když pohlídat prstýnky může někdo jiný, řeč může říci někdo jiný a zaplatit také.

Rozlučka nerozlučka

Když už jsme hodně věcí pojali netradičně, tak i tuhle. Ani jeden z nás nevnímal svatbu jako konec svobody. Už před svatbou jsme spolu byli 5 let, takže proč ukončovat svobodu nějakým bujarým veselím.
Poseděli jsme s kamarády, popovídali, popili, ale organizované opíjecí akce se striptéry jsme přenechali více rozverným párům.

Jeden komentář k “Svědek na svatbě – a není to jen formalita?”

  1. rojak napsal:

    Také jsem neměl nijak okázalou svatbu s stovkou hostů. Celé to bylo pojato v rámci rodiny a nejbližších přátel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *