Požádali jste svoji milou o ruku a nevíte, co bude dál? - Lucka

Udělali jste největší krok života, dokonce se vám podařilo budoucí nevěstu překvapit, a teď přemýšlíte, co vás čeká?

Možná vám postup bude připadat trochu přehnaný, nicméně některé nevěsty vše plánují již rok, a někdy i více, dopředu. Musím říct, že z mého pohledu, je to tak trochu zbytečné, nicméně nikomu neberu svoji představu.

Co vše se tedy musí na svatbu zařídit?

Základem je datum, kdy k té velké události dojde a také kde. Lidé většinou volí úřad, nicméně možností je samozřejmě více. Samotný svatební obřad může proběhnout prakticky kdekoliv i u vás na zahradě.

svatba na zahradě

To se mi líbilo nejvíce, a když se teď dívám na svoji svatbu, tak nechápu, proč jsme ji na zahradě neměli. Nicméně stěžovat si nemohu, alespoň jsem se svezla kočárem s koňmi, který nám, jako překvapení, nachystali mí rodiče.
Nejjednodušším řešením, je pak zamluvit si někde nějakou restauraci, kde budete mít po samotném obřadu svatební hostinu.

Svatební hostinu jsme měli na zahradě a bylo to fajn.

Sešla se nejbližší rodina a svědci. Měli jsme to tak naplánované, že se všichni dohromady znali a musím říct, že to byla pěkná párty.
Více, jak 20 nás nebylo, a neměnila bych. Někteří však chtějí, aby na svatbě bylo co nejvíce lidí, a je to každého věc. Já osobně jsem to brala, jako zážitek, který nemusí vidět každý, koho znám.

Když je nevěsta náročná

Také jsem se setkala se svatbou své kamarádky, která opravdu svatbu plánovala více než rok dopředu. A vzhledem k tomu, že jsem s ní v té době pracovala, byl to rok, kdy jsme si nepovídali o ničem jiném, než o svatbě.

Svatbu měla na hradě a neobešlo se to bez pořádného „ kraválu“. Především tak záleží na tom, co s nevěstou preferujete. Jestli máte raději klid s přáteli a rodinou nebo naopak. Připravte se však na to, že pokud nevěsta bude chtít 200 svatebních hostů, neodporujte ji, je to zbytečné.

Důležitý je také rozpočet svatby, který se většinou stejně nedodrží

Věci, které je potřeba zařídit, je samozřejmě více. Rozpočet na svatbu by měl počítat například na svatební šaty pro nevěstu, pro ženicha oblek, auto, výzdobu a mnoho dalšího.
Každý má však jiné představy a tak zkuste zapřemýšlet, pokud plánujete svatbu, co je pro vás samotné opravdu důležité a v čem se budete cítit opravdu dobře. A tím nemyslím jen oblečení, ale celou událost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *