Základní kameny budoucí svatby

Do roka a do dne od zásnub jsme se chtěli vzít

Já mám rád plánování a tak jsme se s dostatečným předstihem pustili do přemýšlení, vymýšlení a připravování všeho potřebného.

Vhodných svatebních míst není mnoho, možná je jen jedno

Naše představy byly konkrétní. A přizpůsobit jim výběr místa je náročné. Zpětně jsme rádi, že jsme ze svých požadavků neslevili a ono to nakonec vyšlo, ale bylo to dost náročné. Kdo by se chtěl vyhnout stresům, určitě by pro něj bylo lepší si vybrat pěkné svatební místo a až pak si dělat další představy o průběhu a organizaci svatebního dne.

Zkrátka všechno přizpůsobit výběru svatebního místa. Ne jako my, kteří jsme měli vymyšlené vše, ale vysněné místo, kde by se to mohlo odehrát, jsme neměli.

Vytipovali jsme si několik místo podle doporučení z internetu nebo prostě jen z map, ale žádné nebylo to pravé. Až pomohlo doporučení kamarádky.

Vůbec nám nevymýšlela místo na svatbu, ale jen na koupání s občerstvením a pěkný den v přírodě.
A to bylo přesně to, co jsme hledali.

svatba v přírodě

I svatba z lásky se točí okolo peněz

Chtě nechtě, svatba něco stojí, s tím je potřeba počítat. Počítat a mluvit o tom. Ideálně si stanovit rozpočet celé svatby a také jednotlivých částí, aby když dojde k nějaké změně, bylo možné jinde přidat nebo ubrat.

Pokud plánujete svatbu, skutečně o tom opravdu hodně mluvte. Peníze pak budete mít více či méně společné, tak byste se při plánování rozpočtu na svatbu měli pokud možno ve všem shodnout, anebo alespoň najít společný kompromis. My jsme mluvili o našich představách, ale konkrétní částky nikdy pořádně nepadly nahlas a nakonec se tak cena vyšplhala asi výše, než bychom chtěli.

Při svatbě se musí zaplatit oblečení, jídlo, květiny, výzdoba, fotograf a další

To jsou vcelku jasné věci, se kterými snad každý počítá. Například v kategorii oblečení si naplánuji, kolik dám za oblek, jenže aby byly sladěné i doplňky, tak stojí téměř stejně, jako celý oblek.

A takhle to je skoro se vším.
Počítali jsme s cenou za kapelu, ale chtěli jsme svatební hudbu i při nástupu a gratulacích. Další peníze. A tak by šlo pokračovat dále.

Pochopitelně inspiraci, zvlášť při pokusu o stanovení rozpočtu, jsme hledali i na internetu, ale podrobné a konkrétní informace je těžké najít, takže jsme se spolehli na vlastní rozum a schopnost plánovat a to se nakonec vyplatilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *