Inspirace na zlaté šperky na svatbu pro nevěstu a ženicha

Ačkoliv první věcí, které si každý všimne, jsou svatební šaty nevěsta a pánský oblek ženicha je důležité myslet na všechno a neopomenout ani výběr těch správných šperků na svatbu.

Svatební šperky podtrhují vaši krásu i krásu vašich šatů a pomáhají utvořit celkový dojem. Pojďte se podívat, jaké jsou možnosti a podle čeho vybírat šperky pro nevěstu i pro ženicha.

Svatební šperky jsou především doplňkem

Šperky bychom měli vybírat podle šatů a podle celkového stylu svatby, ne naopak. Díky široké nabídce není problém si vybrat vhodný svatební doplněk k jakýmkoliv šatům.

Pamatujte si, že se jedná o doplněk k šatům, který by rozhodně neměl od nich odvádět pozornost. V jednoduchosti je krása. Pokud máte bohatou sukni a šaty plné zdobení, volte méně výrazné provedení šperků.
Pokud jsou naopak vaše šaty jednodušší, můžete si dovolit bohaté zdobení v podobě šperků.

náhrdelník pro nevěstu

Jaké šperky pro nevěstu vybrat?

K bílým nebo krémovým šatům se skvěle hodí žluté nebo červené zlato, k jiným barevným provedením zase obvykle zlato bílé. Zvolit si můžete i z dalších drahých kovů, avšak zlaté šperky patří mezi tradiční a ověřenou klasiku, která nabízí opravdu velký výběr.

K výstřihu svatebních šatů je důležitý řetízek či náhrdelník na krk. Pokud chcete zvolit kvalitní šperk s výraznou hodnotou, nechte vyniknout zlatý přívěsek s brilianty.
Samozřejmostí by také měly být náušnice. Velice často nevěstám tyto dva základní prvky nestačí, což je pochopitelné. Proto mezi svatební šperky na svatbu patří i další doplňky.

Šperky a doplňky by samozřejmě měly s šaty i k sobě navzájem ladit.

  • náramek na ruce nevěsty vynikne u šatů s krátkým rukávem
  • spony, korálky a hřřebeny ve vlasech doplní svatební účes
  • naušnice a náhrdelníky vyniknou vždy

Doplňky na svatbě se týkají i ženicha

moderní hodinky pro žěnichy

Vhodné módní doplňky padnou skvěle i k obleku ženicha. Vedle ozdobných manžetových knoflíčků a spony do kravaty to mohou být i například moderní pánské hodinky. Také je možné nahradit kytici na klopě drobným dekoračním doplňkem v podobě spony. Občasně bývají používány klobouky,  které ladí k celému obleku.

Šperky a doplňky ostatních svatebních hostů by neměli být výrazné, mohlo by se stát, že zastíní krásu nevěsty a to určitě nikdo nechce. Je to přece den nevěsty 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *