Jaká slavíme výročí svatby prvních deset let

Výročí svatby jsou jednou z tradic, která se dodržují

Svatebním obřadem to začíná a pak po jednotlivých letech pokračuje. Vzpomíná se na svatbu.

Každý rok svatby, nebo-li výročí svatby má nějaké pojmenování a nějakou symboliku.

Přečtěte si první část o tom, jaká a jak můžete oslavit svatební výročí. Nezapomeňte, že každé výročí by mělo být připomenuto stylovým dárkem.

1 rok  – Bavlněná svatba

Rok od svatby je za vámi a máme tu první výročí svatby. Je to stále čas, kdy se máte cítit jako v bavlnce a zřejmě i od toho tento vznikl název prvního výročí. Díky tomu, že se jedná o Bavlněnou svatbu, je název a symbolika vcelku dostatečně jasná, tak malý dárek z bavlny je symbolickým připomenutím ročního vztahu.

2 roky – Papírová svatba

Než jste se pořádně rozkoukali, tak se přiblížilo druhé výročí, kdy jste si před svatebním oltářem slíbili lásku a věrnost. Papírovou svatbu můžete oslavit rovnou v přírodě. Piknikový koš s kvalitním vínem a drobnými pamlsky vám může dělat společnost při pouštění papírových lodiček po vodě nebo skládání papírových vlaštovek. Potěší i milostný vzkaz psaný na papíře, vždyť slavíte papírovou svatbu.

3 roky – Kožená svatba

Třetí výročí je ve znamení kůže. Kožená svatba je ideální příležitost, jak svého partnera potěšit nějakým koženým dárkem. Zde se fantazii meze nekladou a záleží na vkusu. Kožený pásek, náramek, peněženka nebo jiná drobnost rozhodně potěší.

4 roky – Květinová svatba

Čas se nezastaví a tak se přiblížila oslava čtvrtého svatebního výročí. Květinová svatba, případně ovocná svatba, to záleží na tom, z jakého kraje pocházíte, má svůj původ v tom, že manželé spolu něco již vydrželi a kořen je dost silný, aby držel kvetoucí krásu. Ideální dárek je wellness pobyt na romantickém místě. Pánové by rozhodně neměli zapomenout na kytici.

5 let – Dřevěná svatba

Pět let po svatbě vypadá jako dlouhá doba. Nicméně slavíte Dřevěnou svatbu a vymyslet dřevěný dárek nemusí být příliš těžké. Za tu dobu jste spolu již něco prožili a tak může potěšit rodinný fotoobraz v dřevěném rámečku nebo nějaký jiný dřevěný dárek, který rozhodně potěší.

6 let – Železná svatba

Po šesti letech se vztah hodně utužuje. Není divu, v tomto období se projevuje oddanost, stálost pevnost a vztah se začíná měnit v jistotu, která je pevná jako železo. Odtud pochází výraz Železná svatba, mnohdy také titulovaná jako zinková. Vymyslet dárek z kovu by neměl být problém. Pěkný prstýnek, náušnice, řetízek nebo jiná železná dekorace rozhodně potěší.

7 let – Vlněná svatba nebo měděná

Sedmička je ve znamení plnosti a stálosti. Pro tyto šťastné roky společného života a sedmiletého výročí mají rovnou dva názvy. Manžele čeká Vlněná svatba nebo Měděná svatba. Ono v podstatě na tom názvu zase tolik nezáleží. Radost udělá nějaký doplněk z vlny a rozhodně výbornou večeří se nikdy nic nezkazí.

8 let – Bronzová nebo plechová svatba

Osm let uplynulo a je čas slavit další společné výročí. Bronz je slitina mědi a cínu a vyznačuje se svojí tvrdostí. Bronzová svatba vyjadřuje pevnost manželského svazku, který po osmi letech dělá manželský pár silnější. Jako dárek je vhodný malý šperk, dekorace nebo přívěšek.

9 let – Hliněná svatba

Hlína sama o sobě symbolizuje úrodu, ovšem musí se o ni pečovat. Jako surovina, z které se vyrábí keramika je tvárná, po opracování ovšem pevná, trvanlivá, ale navzdory všemu je velmi křehká. Hliněná svatba je ve znamení toho, aby si manželé uvědomili, že manželství se musí neustále ochraňovat a tvarovat. Vhodným dárkem může být hrneček nebo drobnost z keramiky.

10-ti leté výročí svatby –  Cínová svatba

Desetileté výročí je ve znamení silnějšího kovu. Za tu dobu manželé prošli dobré i zlé chvilky, museli vyřešit hodně problémů a najít řešení pro další společné kroky.

Cínová svatba je důvodem pro překvapení v podobě romantického zážitku, kdy si manželé připomenou krásné chvilky a svoji lásku. Pokud zvolíte romantický pobyt na zámku formou zážitkového pobytu, určitě zabodujete.

cínová svatba

Komentáře k “Jaká slavíme výročí svatby prvních deset let”

  1. rojak napsal:

    Tak to jsem ani nevěděl, že manželé mívají tolik výročí svateb. My jsme zatím měli jenom tu první.

  2. rojak napsal:

    A proč se vlastně taková výročí slaví? To proto, že spolu tak dlouho vydrželi?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *