Budu se vdávat! Jak vše naplánovat a nezbláznit se?

Šaty jako princezna, nádherná kytice, místo snů a vše naprosto dokonalé

Den „D“ si plánujete už od útlého dětství, víte přesně co chcete, takže se přece nic nemůže pokazit. Opak je pravdou, může a pokazí. Pokud si tedy nemůžete zaplatit svatební koordinátorku, která to nejhorší zařizování udělá za vás. Naplánovat dokonalou svatbu je totiž věda. Žádná procházka růžovým sadem, spousta stresu, slz i hádek.

Někdy budete pochybovat, jestli vám to za to stojí, jindy se budete rozplývat ve svatebním salónu při zkoušení šatů. Sestavit svatební menu, vybrat dort, prstýnky, barvy, hudbu, doplňky, jmenovky, oznámení… Ať už plánujete malou nebo velkou svatbu, zařizování bude až nad hlavu. Ale neděste se, období před svatbou je sice náročné a někdy nevychází nic podle plánu, ale jakmile budete kráčet k oltáři, všechen stres, pochyby a obavy najednou zmizí. A bude to dokonalé, jedinečné.

Jak zvládnout svatební přípravy bez stresu?

Popravdě, úplně bez starostí a stresu to nebude. Zde jsme si pro vás připravili několik doporučení, jak celý předsvatební maraton zvládnout alespoň v relativním klidu.

 1. Základní trojka – datum, místo, rozpočet

A kdy se budete brát? To je první otázka, kterou vám rodina i známí položí, když zjistí, že jste zasnoubená. Při plánování svatby je to také bod číslo jedna, který je potřeba zařídit. Jakmile se s partnerem domluvíte na datu, jděte si ho co nejdříve zarezervovat na matriku. Věřte, že nejste jediní, kteří si svůj velký den plánují na první květnovou sobotu a lehce se může stát, že už neseženete oddávajícího. S dohodnutým termínem pak rychle utíkejte do vámi vybrané restaurace a udělejte rezervaci i tam.

V (ne)poslední řadě si s partnerem proberte finanční stránku. Kolik do svatby můžete investovat, budou vám přispívat rodiče? Co musíte mít a bez čeho se obejdete? Rozpočet poté nijak enormně nepřekračujte.

 1. Plánujte, plánujte a … plánujte

Kupte si svatební diář, to je opravdu pomocník k nezaplacení. Můžete si do něj zapisovat, lepit, čmárat a zaznamenávat v podstatě cokoli. A co je hlavní, díky němu si udržíte určitý řád, vše si dopředu naplánujete, na nic nezapomenete.

 1. Kompromisy

Nejvíce hádek vzniká v momentě, kdy má budoucí nevěsta přesný plán a najednou se ženich vzepře, že chce něco jinak. Ne, opravdu vám tím partner nechce házet klacky pod nohy, jen má také svou představu. Zhluboka se nadechněte a než bez rozmyslu vyvoláte hádku uvědomte si, že je to i jeho velký den. Takže opravdu není namístě jej nutit mít světlý oblek, když miluje černou a motýlka, když chce kravatu. Promluvte si a najděte oboustranně přijatelné řešení, což takhle tmavší modrá? A když překousnete kravatu, tak on zvládne jít v košili s dlouhým rukávem.

 1. Pomoc

Nejste superžena, která zvládne být na třech místech najednou, vše si zapamatovat a nedělat chyby. Proto zapojte do příprav partnera, družičky, maminky, nebo svatební koordinátorku. A hlavně si nic nevyčítejte.

 1. Užijte si to!

Ano, opravdu. Zkuste z příprav nedělat moc velkou vědu a co nejvíce si to užijte. Pokud vám starosti začnou přerůstat přes hlavu, dejte si pauzu – zajděte na víno s kamarádkami, dopřejte si wellness víkend s partnerem…

Jestliže se však s náporem stresu nedokážete vyrovnat, myslíte si, že je toho na vás už opravdu moc, s partnerem se jen hádáte a upadáte do depresí, nebo se prostě jen potřebujete vypovídat a získat oporu, nebojte se vyhledat pomoc odborníka – psychologa.

V dnešní době internetu nemusíte kvůli konzultaci s psychologem opustit pohodlí svého domova, a to díky první online psychologické poradně Mojra.cz.

V této poradně probíhají konzultace formou videohovoru přes Skype, WhatsApp, Viber, telefonicky nebo emailem. Nemusíte se obávat, že by online konzultace byly méně účinné než osobní kontakt s psychologem. Dostupné studie prokázaly, že online psychologická konzultace formou cam to cam je srovnatelná s návštěvou psychologické poradny. Přece jen, konzultaci s vámi povede stejný psycholog jako v kamenné poradně.

Navštívit psychologa není ostudou, ale dokazuje to, že jste si uvědomili svůj problém a chcete jej řešit tak, abyste si svou svatbu mohli náležitě užít.

Pro uživatele portálu Svatební obřad sleva 5% na služby.
Při objednání konzultace pak stačí, zadat slevový kód: SVATBA.

Komentáře k “Budu se vdávat! Jak vše naplánovat a nezbláznit se?”

 1. rojak napsal:

  Pro někoho kdo chce pořádat větší svatbu to je určitě dost stresová záležitost, ale někdo se v tom i dokáže vyžívat.

 2. rojak napsal:

  Je to záležitost povahy. Někdo to holt prožívá a někdo tomu dává takový ten volnější spád.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *