Víno jako svatební dar? Skvělý nápad!

Přemýšlíte o svatebním daru? Co takhle dárek opravdu kvalitního vína? Poradíme vám, jaké zvolit!

Jak by měl vypadat svatební dar? Jeho hodnota by se v podstatě měla vyrovnat ceně vašeho pohoštění, z čehož vyplývá, že čím honosnější hostiny se zúčastníte, tím více byste do svatebního daru měli investovat. Svatebním darem by také mělo být něco, po čem novomanželé společně touží či jim může přinést štěstí do jejich manželského života. Kvalitní víno tuto charakteristiku splňuje na výbornou, alespoň její druhou část určitě.

Jaké víno darovat?

Velké oblibě se těší vína francouzská, rakouská, samozřejmě naše moravská, australská, novozélandská a k překvapení mnohých laiků i neprávem opomíjená vína kanadská. V Kanadě přitom najdeme hned čtyři vyhlášené vinařské regiony: Ontario, Britskou Kolumbii, Québec a Nové Skotsko.

80 milionů litrů vína ročně!

Kanadská vinařství se rozkládají mezi 41. a 50. rovnoběžkou severní šířky, tedy na stejné zeměpisné šířce jako řada uznávaných regionů v Evropě (např. oblasti Rhôny či severní Itálie). České a moravské vinice se v této souvislosti rozkládají mnohem více na sever. Ročně kanadští vinaři na ploše 12,5 tisíce hektarů vyprodukují okolo 80 milionů litrů vína! Na těch si pak pochutnají více než 4 miliony návštěvníků! To by jako důkaz kvality kanadských vín mělo být dostačující, nemyslíte?

Jaké víno zvolit?

Pokud lahev ozdobíte originální svatební etiketou, darovat můžete prakticky jakékoliv. Naším doporučením každopádně jsou kanadská vína s pečetí VQA (vína z rodinných vinařství z Ontaria, z oblasti Niagarských vodopádů, Henry of Pelham či Reif Estate Winery).

Degustujte!

Pokud vám tyto názvy nic neříkají, přihlaste se na degustaci vína, při které budete mít možnost jednotlivá vína ochutnat. Co vy víte, třeba vám kanadské víno zachutná do té míry, že je začnete pít sami a stane se tak nedílnou součástí vaší domácí vinotéky.

Jeden komentář k “Víno jako svatební dar? Skvělý nápad!”

  1. rojak napsal:

    Pro toho kdo má rád víno, tak proč ne. Tím se určitě zkazit nic nedá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *