Bolí vás záda a hlava ze stresu? Masáže vám uleví

Jedním z nejlepších způsobů, jak uvolnit stres, je masáž

Ta má navíc i mnoho zdravotních benefitů, které pocítíte nejen při bolestech. Proto jsme si pro vás připravili přehled masáží, které stojí za to vyzkoušet.

Masáž lávovými kameny

O účincích lávových kamenů věděli už starověké kultury v Číně, Mezopotámii či Indii. Ti také vyvinuli první metody masáží, které se postupem času zdokonalovaly. Wellness pobyty tak už často zahrnují právě tuto proceduru, kdy se zahřáté kameny přikládají na určité části těla. Výsledkem je uvolnění ztuhlých svalů, odstranění bolesti a křečí.

Thajská masáž

Pokud očekáváte polehávání na lůžku a něžné dotyky maséra, musíme vás zklamat. Při thajské masáži budete hýbat celým tělem, vyzkoušíte si řadu gymnastických poloh a možná se i trochu zapotíte. Pohyby na první pohled vypadají bolestivě (a v některých případech opravdu i bolí), ale jejich účinky jsou skvělé. Přináší uvolnění, hlubokou relaxaci, stimulaci krevního oběhu a lymfatického systému, zlepšují pohyblivost kloubů a šlach. Jedná se zkrátka o dokonalou prevenci vůči problémům s pohybovým aparátem.

Bali masáž s horkou lázní pro dva

Masážní techniky pocházející z této části světa nejsou nepodobné klasickým thajským či jávským masážím, přesto v sobě mají něco specifického. Jemné a přesto výrazné doteky masérek na vašem těle jsou zážitkem samy o sobě. Bali masáž vás uvolní a dodá novou energii

Bali masáž pro dva

Vodní masáž Watsu

Voda je nepostradatelnou tekutinou nejen pro naše tělo. A jejich léčivých účinků se využívá i během masáží. Jednou z nich je i prastará technika Watsu. Ta v sobě spojuje prvky masáže, tlaku prsty, přikládání dlaní a protahování. Vše probíhá pod vodou, jejíž teplota se pohybuje v rozmezí 34 – 35 stupňů. Vhodná je pro léčbu pacientů s ortopedickými a neurologickými onemocněními a využívá se i jako prevence. Až budete porovnávat vybrané SPA pobyty, podívejte se, jestli je v nabídce i vodní masáž Watsu.

Medová masáž

Zpříjemněte si víkendový wellness pobyt medovou masáží. Lepkavá látka má po nanesení na kůži blahodárné účinky nejen na pleť, ale i samotný organismus. Dokáže předcházet zánětům, dezinfikuje, regeneruje, hydratuje a vyživuje.

Pokožka bude po jeho aplikaci silnější, pružnější a odolnější vůči výše zmíněným problémům. Celá procedura navíc působí uklidňujícím dojmem.

Vyberte si masáž, naberte nové síly do dalších předsvatební dnů

 

 

 

Komentáře k “Bolí vás záda a hlava ze stresu? Masáže vám uleví”

  1. rojak napsal:

    Taková dobrá masáž je balzám na tělo.

  2. rojak napsal:

    Není škoda toho medu?

  3. rojak napsal:

    Uvažuji, že si koupím nějaký ten masážní polštářek na krk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *