Jak začít a vybavit první dětský pokojíček pro vaše děti?

Vybavit dětský pokojíček není žádná legrace

Vždy chcete, aby v něm vaše dítko mělo všechno, co potřebuje, a ještě něco navíc. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je předem už jasně dané, že vybavení dětského pokoje nebudete řešit jen jednou. Úplně něco jiného potřebuje kojenec, předškolák a dítě školou povinné. Proto jsem se zaměřila na prvky, které se mohu jen lehce obměnit, a poslouží dítěti více let.

Malování pokojíčku

Na tomhle jsem ztroskotala u prvního potomka. Jako každá prvorodička jsem si dala záležet na vybavení dětského pokojíčku, a protože jsme očekávali holčičku, všechno muselo být růžové. Jenže naší holčičce se pokojíček jako z cukrové vaty přestal líbit, jen co nastoupila do školky. A to se nám malovat znovu skutečně nechtělo.

Je proto rozhodně lepší vymalovat zdi hezkou ale neutrální, a ne příliš výraznou barvou. Dnes už vím, že postačí pár samolepících prvků na zdi a vzhled pokojíčku je rázem přeměněný. A hlavně, podle představ rostoucího dítěte.

Vybírejte si postel chytře

Až dítko vyroste z dětské postýlky, nastává doba dát do dětského pokojíčku běžnou postel pro děti. Pokud se chcete vyvarovat toho, že budete, co dva roky měnit postele podle délky dítěte, zkuste si pořídit patrovou postel, u které dole není vlastně postel ale volný prostor.

Tam můžete dát matračku na dobu, kdy pro dítě ještě není vhodné spát nahoře, aby nepřepadlo během noci. Spát tedy prozatím může dole a až povyroste, přestěhuje se nahoru.

Prostor pod postelí pak můžete proměnit v dětský koutek na hraní. Až dítě zase povyroste a dostane se do školních let, stačí sem umístit psací stůl a dítě se bude mít, kde v klidu učit do školy.

Ptejte se svého potomka na názor

Co se týče ostatního vybavení, raději se nechte inspirovat názorem, který má samotný obyvatel pokoje. Do ničeho se nepouštějte sami, a jakmile dítko začne mluvit, ptejte se ho na názor.

Nejlepší jsou věci, které se dají snadno vyměnit nebo využít i jinde.

V e-shopu ATAN nakoupíte nejen dětský nábytek.

Jeden komentář k “Jak začít a vybavit první dětský pokojíček pro vaše děti?”

  1. rojak napsal:

    Malování, to si provádím sám. a vybavení vždy řeším s manželkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *