Můj svatební den a svatební obřad v přírodě

Stejně tak jako pro většinu nevěst, i pro mne můj svatební den začal už velmi časně ráno.

V den D je totiž obvykle potřeba toho stále ještě relativně mnoho zařídit. Většinou se však naštěstí jedná už jen o příjemné záležitosti, které my nevěsty děláme rády a s úsměvem. Vzhledem k brzkému rannímu vstávání je zapotřebí jít večer včas spát, aby bylo ráno snesitelnější a také aby se na tváři neobjevily nepříjemné kruhy pod očima – na vlastní svatbě chceme být všechny krásné.

Ráno je samozřejmostí vydatná snídaně

Snídani jsem si dala ještě dříve, než jsem začala dělat cokoli jiného, abych si zajistila dost energie na zvládnutí svého důležitého dne. Pak už následovaly zkrášlující procedury, při kterých jsem se díky péči skvělé kadeřnice a vizážistky cítila doslova jako princezna.

Kadeřnice s vizážistkou dorazily až za mnou domů, abych strávila svůj den v klidu a bez starostí s dojížděním, což velmi oceňuji.

Následně se několik hodin před svatbou sešli svatebčané u mých rodičů, kteří pro ně měli připravené vynikající pohoštění. Všichni jsme si příjemně popovídali a poté jsme svatebčanům do klop upevnili svatební vývazky.

Také nám mnoho hostům předalo svatební dary či blahopřání

Nakonec přijel můj nastávající s rodinou. Od rodičů obou jsme dostali symbolické požehnání a také nám popřáli hodně štěstí. Ostatní svatebčané mezitím zdobili auta, což je klasická tradice, kterou jsme ani my při naší svatbě nevynechali. Nakonec jsme se s nazdobenými auty vydali do kolony, přičemž jsem já jela se svým otcem a svědkem a můj nastávající zase se svou matkou a svědkem.

Na obřad jsme vyrazili s mírným předstihem, abychom měli časovou rezervu i na možné nečekané zvraty, jež by nás mohli zdržet.

Náš obřad se odehrával na našem oblíbeném místě v přírodě, v příjemném familiárním duchu.

Tento typ obřadu naprosto charakterizuje naše minimalistické povahy, zaměření a preference. Jsem názoru, že svatební den si má člověk užít naplno a podle svých představ.

Ano jsme si řekli uprostřed krásné zeleně a tento nezapomenutelný zážitek budu mít navždy ve svém srdci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *