Romantická Paříž aneb náš týden ve francouzské metropoli

Zvednout kotvy a vyrazit na dovolenou. To je ve většině případů první věc, kterou po svatbě novomanželé udělají. A ani my jsme nebyli výjimkou.
Dostali jsme jako svatební dar víkendový pobyt v Paříži.

Letíme do Paříže

Já chtěl vidět Egypt. Ne proto, že by mě lákalo slunce a teplo, ale kvůli jeho bohaté historii. Moje partnerka zase chtěla Paříž (pochopitelně). Po krátké hádce jsem nakonec usoudil, že mumie a stará pohřebiště nejsou ideálním lákadlem pro romantické pobyty, a tak jsem ustoupil. A vyrazili jsme do Francie.

Léto bylo v plném proudu. Na letišti nás přivítalo příjemné počasí, venku na nás zase dotíral svěží vánek, který byl předzvěstí skvěle stráveného víkendu. Rychle jsme se ubytovali, odložili všechny nepotřebné věci a vyrazili na místa, která jsme si předem vyhlédli.

Víkend jako žádný jiný

První zastávkou se stala zahrada na náměstí Jehan Rictus Place des Abbesses. Právě v ní se totiž nachází unikátní umělecké dílo, zeď lásky. 311 vyznání ve 250 světových jazycích bylo skvělým počtením na začátek našeho tripu. Nechat si ujít unikátní atmosféru restaurace v  Shangri-La hotelu by bylo jen a jen na škodu, zvlášť když má v neděli a v pondělí zavřeno, proto jsme první den zakončili právě tady.

Letět do Paříže a vynechat návštěvu Eifellovy věže by byl velký hřích.

Jak jsme ale brzy zjistili, během dne je její atmosféra poloviční. Nejenže se tu potulují stovky dalších turistů i místních, ale obloha a svit slunce nevytváří dostatečně romantickou atmosféru. Zkusili jsme to tedy po setmění, když vyšly hvězdy a měsíc rozzářil temnou oblohu, a rozhodně jsme nelitovali. A to samé doporučujeme i vám, pokud se do hlavního města Francie rozhodnete vydat.

Zpátky do Čech

Byly to sice krásné tři dny. Poznat jinou kulturu, gastronomii a procházky kolem unikátních staveb by nás určitě ještě na několik dní zabavilo, ale po příletu domů jsme si uvědomili, jak je vlastně v Česku krásně. Příště si vybereme zajímavý víkendový pobyt se slevou v České republice. Hezká dovolená je skvělá, ale příjemný domov a naše malá zemička je tím místem, kam se budeme vždy s láskou vracet.

P.S.
Užijte si podobný víkend a inspirujte vaše okolí, jaký koupit svatební dar.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *