Vybavování společné domácnosti, jak jsme postupovali my

Rozhodli jste se, že se konečně přestěhujete do společné domácnosti?

Potom vám přijde vhod tento článek, ve kterém vám povyprávím o tom, jak jsme společně s přítelkyní vybavovali naši domácnost.

Vybavujeme svoji domácnost

Uplynul asi rok a půl od začátku našeho vztahu, když jsme si řekli, že bychom mohli začít žít společně. Oba jsme žili v pronájmu, nabízelo se tedy, že jeden z nás vypoví nájemní smlouvu a nastěhuje se k tomu druhému. Osud měl ale jiné plány, protože se jako na zavolanou objevila skvělá nabídka na byt s dispozicí 2+kk. Oba jsme už nejspíše mysleli na krizové situace, během nichž by druhý pokoj rozhodně přišel vhod, a tak jsme neváhali a další týden měli nemovitost pevně v našich rukou.

Zbývala tedy vyřešit poslední věc – vybavení bytu

Z předchozího ubytování mi zbylo několik spotřebičů a starší nábytek. Partnerka na tom byla podobně. Ihned nám ale bylo jasné, že nábytek nebude možné použít, protože byl až moc odlišný. Jak barevně, tak svým stylem zpracování. Využili jsme tedy jen kuchyňskou linku a sporák, zbytek měl už brzy získat nový majitel.

Z peněz utržených na bazaru se nám otevřely nové možnosti. Mohli jsme si pořídit jednolité vybavení, jehož výběru jsme věnovali několik hodin. Nakonec jsme vybrali skříně a stolek z dubu, které vytvořily kvalitní základ pro naši novou domácnost.

Rozděl a panuj

Zpočátku se zdálo, že shánění vybavení bude na celém procesu to nejtěžší. Brzy se ale ukázalo, že k drobným rozmíškám vedly spíše návyky, které jsme si přinesly ze svých předchozích bydlišť. Na první pohled se to zdálo jako malichernost, ale prostor zacpaný dámskou kosmetikou, ponožky v jiném šuplíku nebo potřeby pro ústní hygienu umístěné jinde, než kam jsem je večer položil, dokázaly vytočit. Jelikož jsem ale od přírody mírumilovný člověk, po několika menších hádkách jsme si raději sedli a vše si vyjasnili.

Každý člověk je zkrátka jiný

A projevuje se to i v těch nejmalichernějších věcech. A právě o nich je potřeba mluvit. Jakmile narazíte na problém, nebojte se jej se svým partnerem řešit domluvou. Je to rozhodně lepší, než společně strávit několik měsíců (či let) věčným hádáním.

Několik tipů, jak vybavit domácnost.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *