Za svatbou můžete vyrazit i do exotických krajin

Věřím, že mnoho lidí napadlo, jaké by to asi bylo, vzít se za romantického západu slunce na pláži, s pár přáteli, nebo jen svědky, případně zcela sami.
Pokusím se povzbudit méně dobrodružné nátury, které po něčem podobném touží, ale pořád v nich přetrvává strach z neznáma.

Pohádková scenérie svatebního slibu  u moře

Vyřčené „ANO“ za posledních slunečních paprsků, věnce kolem krku a bosých nohou ve vyhřátém písku? Z mé zkušenosti se touto představou nechávala unést řada mých kamarádek, akorát k potřebné realizaci neměly odvahu.

Nejvíce je na tomto scénáři hned po představě nejromantičtějšího životního zážitku, lákala anonymita oddávajícího, nulová potřeba svědků, pocit soukromí a relativně nízký rozpočet spojený především s náklady na cestu a stravováním a ubytováním v místě vysněné destinace.

Svatba v zahraničí

I svatba v zahraničí má svůj rub a líc

V první řadě je dobré přesvědčit se, že po cestě do dáli touží oba snoubenci stejně a že pokud se rozhodnou pro tu více lowcost variantu, tedy svatbu beze svědků a rodinných příslušníků, nebudou v budoucnu tohoto aktu litovat.
Samozřejmě, že je možné oslavit vstup do nové éry života v podobě manželství s přáteli a rodinou i posléze, např. formou společné párty, nebo večeře, ale ne každému to musí vyhovovat.

Stanovte si reálný svatební rozpočet

Důležité je také si dobře spočítat, kolik do svatební dovolené (a to v pravém slova smyslu), chcete investovat a kolik času chcete strávit mimo naši republiku.

Řada lidí si vysnívá země jako je Thajsko, Vietnam, Bali a podobně vzdálené destinace.

Obecně bych díky svým zkušenostem s cestováním doporučovala, vyhranit si na tento unikátní zážitek, alespoň tři týdny a dobře si nastudovat v jakém období roku se do dané země vypravit.

Určitě se vyplatí si dobře rozmyslet, kam se na svatbu v zahraničí vypravit. Nabídek různých agentru je spousta, ale pokud si chcete oprqavdu vybrat, prohlédněte si nabídku zájezdů k moři.
Najděte si ten vysněný kout pro vaši svatbu v zahraničí, někde na exotickém ostrově.

Mně se např.povedlo vycestovat po ročním pobytu na Zélandu ještě přímou čarou na Filipíny, kde jsem strávila tamější nejkrásnější měsíc v roce, kterým byl červen.
Pokud bych se vydala do země v červenci, nejspíše by mi hrozily obávané monzunové deště a příliš bych se v zemi neohřála, což byla moje hlavní motivace takto dlouhého a zaslouženého odpočinku.

Romantická svatba při západu slunce

Svatbou v zahraničí zabijete dvě mouchy jednou ranou

Užijete si romantický svatební obřad u moře a po něm se rovnou přesunete k příjemným líbánkám.  Vzhledem k tomu, že podle statistik, přichází každého pátého Čecha svatba na více, než 50 000 Kč, je reálné, že se v teplých krajinách, se včasným nákupem zpátečních letenek, vejdete do podobného, ne-li menšího budgetu.

Oblíbené zahraniční lokality pro svatbu

Mezi nejoblíbenější svatební zahraniční lokality patří např. Mauricius, Las Vegas, Maledivy, Havaj nebo  Tahiti.
Pokud se vrátíme na náš kontinent, můžeme vzpomenout na Řecké ostrovy, Itálii, Chorvatsko nebo svatbu v Paříži.

Dokumenty potřebné pro svatbu v zahraničí

Pro uskutečnění sňatku v zahraničí, vám rozhodně nesmí chybět rodný list obou nastávajících, potvrzení o právní způsobilosti k sňatku vydané příslušnou matrikou ČR a pas, případně jeho kopie.

V momentě získání oddacího listu v zahraničí je dobré si zkontrolovat, zda má apostilu, popřípadě superlegalizaci, kterou může vydat tamní ministerstvo zahraničí a zastupitelský úřad ČR.

Také v případě zahraničních, náhodně polapených svědků, zaznamenejte pro českou matriku jejich nacionále.

Po návratu dále stačí zajít jen se všemi vyjmenovanými dokumenty a občanskými průkazy na matriku v místě bydliště, která se už postará o vystavení oddacího listu platného na našem území.

Doufám, že se mi podařilo podrobným popisem, spíše těch pro, než proti sňatku v cizině, některé z vás povzbudit k tomu, udělat takto významný životní krok dobrodružně a bez obav.

Jeden komentář k “Za svatbou můžete vyrazit i do exotických krajin”

  1. rojak napsal:

    Tak to si myslím, že taková dovolená úplně stačí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *