Svatba pod širým nebem má své kouzlo, ale musíte se připravit

Ať už se rozhodnete pro svatbu na jakémkoliv místě, kterým může být svatba v kostele, na úřadě, v exotický krajinách, na zámku, louce či vaší zahradě, buďte si vždy jistí, že se svou druhou polovičkou v tomto ohledu zcela souzníte.

Předejdete tak zbytečným stresům a komplikacím, kterých je s celkovou organizací svatby, více než dost.
Doporučovala bych vám rovněž v případě, že jste se rozhodli pro outdoorovou verzi pojetí obřadu a oslavy vašeho dne, zvolit raději neutrální prostředí.

Svatba venku

Řada lidí se ve snaze ušetřit peníze přikloní k možnosti prožít svůj svatební den na zahradě u rodičů, nebo u sebe doma a z vlastní zkušenosti (sestra se vdávala na pozemku mých rodičů), bych to příliš nedoporučovala.

Téměř vždy nastanou momenty, kdy namísto toho, aby si všichni zúčastnění celou akci skutečně užili, rodinní příslušníci, jak to bylo například u nás v rodině, už měsíc před oním dnem ,,D“ uklízejí, připravují, pečou, vaří a zdobí a nestačí si, ani v samotný den svatby, oddychnout.

Sestra zvolila alespoň pohodovější verzi pohoštění v podobě profesionálního cateringu a tak nám všem odpadla velká starost navíc.

Pro svatbu venku můžete zvolit jak civilní tak církevní obřad

Záleží tedy jen na Vás, jakou z možných alternativ využijete a jakým způsobem se domluvíte buď s matrikářkou nebo farářem v místě Vašeho bydliště.

Mezi nesporné výhody svateb pod širým nebem patří nespoutanost, větší prostor a tím pádem možnost pozvat více hostů a krásné přirozené prostředí přírody.

Svatební obřad a svatba venku

Samotnou svatební výzdobu tak může tvořit okolní tráva, květiny, stromy. Na celkové atmosféře svatebního obřadu venku také přidává přirozené šumění stromů, cvrlikot ptáků a dalších jevů vyskytujících se v přirozeném prostředí přírody, ať už jde např. o zahradu či louku.

Poměrně často zmiňovaným negativním činitelem, který může novomanžele od této možnosti sňatku odradit, je vliv počasí.

Ani obvykle teplé jarní a letní dny a večery ještě nejsou zárukou hezkého svatebního počasí. Je proto lepší připravit se i přes dobrou předpověď počasí na deštivou či sychravou variantu.

Výhodou svatby pod širým nebem je, že si většinou novomanželé vystačí s jedním prostorem a nemusí vymýšlet složitou logistiku přesunů na hostinu či oslavu.

 

Jeden komentář k “Svatba pod širým nebem má své kouzlo, ale musíte se připravit”

  1. rojak napsal:

    Myslím, že to je hlavně na tom počasí a s tím se musí počítat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *