Jaké vybrat víno na svatbu a kde koupit kvalitní alkohol?

Téměř každý člověk asi zná biblický příběh o rozmnožení chleba a vína na svatbě v Káni Galilejské. Vína bylo pramálo, hostí mnoho a Ježíšovým zázrakem došlo mimo jiné také k nekonečně naplněným džbánům lahodného moku v podobě vína.

Kéž by se tyto zázraky s vínem děly na všech svatbách

Víno patří bezesporu společně s pivem k jedné z nejpopulárnějších voleb pro svatební veselí (co se alkoholu týká).

V poslední době došlo k velkému boomu, pro Italy již dávno známému, Proseccu. Šumivá vína typu Prosecco se hodí především k přípitkům, ale můžete najít řadu svatebních balíčků, kde je možné předobjednat téměř bezedné množství tohoto věru zábavného pití k ukrácení prostojů během celého svatebního dne.

Alkohol a víno představuje nemalou částku z celkového rozpočtu svatby

Chystáte-li se svůj den oslavit např. v campu, na louce, zahradě atd., nemělo by vám nic bránit v tom, abyste si obstarali svou vlastní zásobu alkoholických nápojů, i když se většinou požadované množství odhaduje špatně. A krom toho, není příliš mnoho příležitostí k tak velké oslavě, jakou je započetí nové životní etapy v podobě uzavření manželství a založení nového pokračování rodu.

Letos v létě se ženil můj bratr, který si zvolil tuto variantu.
Vzhledem k tomu, že jemu ani jeho nadcházející nepřálo počasí a má budoucí švagrová stále čekala na alespoň pár slunečních paprsků, které by vystřídaly děsivý celodenní déšť, ocenili všichni hosté v mezidobích čekání tuto formu zahřátí, rozptýlení a zároveň posloužil mok i k lepšímu stmelení všech zúčastněných svatebčanů.

Určitě je praktické pokusit se podle vašeho seznamu hostů dopředu zmapovat i jaký typ alkoholu, který ke svatbám odedávna patří, preferují.

Podobně jako se v průběhu celého roku orientuje více lidí v období zimy na červené víno a naopak v létě na víno bílé, doporučila bych stejný postup i v případě tak velké události, jakou je vaše svatba.

Zajímavé jsou i svatební dary ve formě investičních lahví nebo dárkové balení luxusního alkoholu.

Na žádné svatbě by nemělo chybět ani pivo, kterému holdujeme stále nejvíce. Nemusíte se ale bránit ani různým drinkům a variacím.

Řada svatebních míst, kde chcete uskutečnit svou hostinu s následnou afterpárty má svůj vlastní bar a dost možná nad umem tamějších barmanů budete sami žasnout, necháte-li jim v míchání drinků volnou ruku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *