Svatba s nízkým rozpočtem může být krásná i veselá

U řady svých známých jsem se setkala s názorem, že na svatbu musí pořádně našetřit, pozvat mraky příbuzných a známých, objednat profesionální catering, zajistit spoustu zábavy pro své hosty, objednat přepychový rezort a ubytovat všechny pozvané.
Samozřejmě je to vcelku běžná alternativa a proč by také ne, nicméně mě osobně se při tomto nekonečném výčtu právě postavily všechny chlupy na těle.

Jestlipak takovéto důvody ve finále nevedou především k oddalování krásného obřadu, kterým můžete ztvrdit svůj vzájemný, ideálně celoživotní závazek?

Můj vlastní příklad svatby s nízkým rozpočtem

S mým manželem jsme sestavili koncept naší svatby tak, že jsme se vzali sami dva na úřadě, za svědky nám šli paní úřednice a během patnácti minut jsme byli svoji.
Předem jsme se však domluvili, že rok po obřadu uskutečníme ještě církevní potvrzení svatby s našimi svědky a rodinou a pak vše společně oslavíme dobrým obědem a přesunem na malou zahradní slavnost.

Svatební zábava venku

To jen pro vyvážení, i takto může totiž proběhnout vaše svatba, za minimálního stresu, napětí a výdajů spojených se sháněním ideálního místa, cateringu, šatů apod. Ale nám šlo více než o parádu a představení pro příbuzné skutečně o to, abychom už byli oficiálně manželé, protože jsme se na to oba moc těšili.

V žádném případě ale neodsuzuji jakýkoliv scénář vašeho svatebního dne. Ať už se totiž rozhodnete pro cokoliv, užijte si vše plnými doušky a vnímejte se za hlavní aktéry celého dne, který patří především vám.

Uvedla jsem výše takové dva extrémnější příklady toho, jak vaše svatba může probíhat.

Jistě jde nalézt, jako téměř ve všem v životě, i pro váš svatební den určitý kompromis. Mezi řešení týkající se vaší svatby, její organizace a celého uskutečnění, patří celá řada.

Na začátku je jen dobré stanovit si svatební limit hostů a můžete zvesela začít hledat svatební místo. Chtě nechtě je to totiž nejdražší položka z vašeho svatebního rozpočtu.

Svatební zábava venku na zahradě

Pokud chcete peníze za svatbu ušetřit a raději si odjet na skvosné líbánky do exotických krajin, což je skutečně pochopitelné a zcela legitimní a zároveň jste obklopeni spoustou přátel bez kterých si svůj svatební den neumíte představit, nabízí se např. varianta svatby na nějakém neutrálním pozemku. Ať už u vás doma, vašich přátel, nebo v lese, na louce, poli nebo nějakém pro vás jinak vyjímečném a důležitém místě.

Pokud zvolíte navíc ještě dobře lokaci s minimální dojezdovou vzdáleností, bude hračkou sehnat např. i párty stan a dovést si vlastní pohoštění. Měli byste mít rovnou o starost méně i co se týká ubytování. Méně nároční hosté mohou přespat ve stanech, nebo pod širým nebem (smaozřejmě záleží na počasí) a ostatní se dopravit po vlastní ose zpět do svých domovů, nebo si zaplatit nějaký nedaleký penzion.

Vaším hlavním úkolem je každopádně prožít se svým protějškem nejkrásnější den svého života a nikdy na něj nezapomenout.

Jeden komentář k “Svatba s nízkým rozpočtem může být krásná i veselá”

  1. rojak napsal:

    Tak toto se mi líbí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *