Jak vybrat svatební kytice? Možností je celá řada

Svatba je slavnostním okamžikem, na který budete vzpomínat celý život

Proto není radno podcenit žádnou maličkost. Chcete přeci, aby den proběhl dle vašich představ a snů. Jedním z důležitých detailů je svatební kytice. Jaké jsou možnosti při její volbě?

Výběr dle použitých květin

V případě, že se chystáte na výběr svatební kytice, jistě přijde na řadu otázka, jaký druh zvolit. V dnešní době stále dominují svatební kytice z živých květů. Vzhledem k tomu, že se většina svateb uskutečňuje v době, kdy rostliny v přírodě právě zažívají rozkvět, není problémem vytvořit kytici z živých květin.

Čerstvost dodá celému obřadu svěžest a nápaditost.
Na škodu ale není si říci, že pokud zvolíte umělou svatební kytici, rozhodně to neznamená nějakou ostudu. V mnoha květinářstvích vám dnes z umělých variant květin vytvoří dokonalou kytici, u níž na první pohled ani nerozeznáte, že ji netvoří živé, čerstvě natrhané rostliny.

Obě verze se samozřejmě dají i umně zkombinovat. Toto řešení je ideální, pokud chcete, aby vaše svatební kytice byla voňavá, zároveň však v dokonalém tvaru. Jde také o dobrý způsob, jak alespoň trochu snížit celkové náklady na svatbu, protože kytice, již tvoří pouze čerstvé květiny, vyjde poměrně draze. S použitím umělých květin se cena přeci jen o trochu sníží.

Tvary

Pokud jde o vzhled, klasikou, kterou stále volí největší počet lidí, je kulatý tvar svatební kytice. Má totiž elegantní vzhled, snadno se přenáší, navíc u ní nevadí ani pestřejší provedení, kdy se použije větší množství barevných květin. Různé tvary kytic se poté mohou sladit se svatebními dekoracemi.

Alternativou, jež byla oblíbená zejména v minulosti, je převislý typ svatebních kytic. Klasicky si je můžete představit jako útvary kapkového tvaru, kdy kytice jakoby padá směrem dolů z rukou držící ženy. Podobně elegantně působí i svatební kytice ve tvaru slz, které jsou „zlatou střední cestou“ mezi oběma zmíněnými variantami.

Při výběru svatební kytice je určitě vhodné si nechat poradit. A to nejen od samotných tvůrců v květinářstvích, ale klidně i od starších žen ve vašem okolí. Mají totiž své zkušenosti, které jsou mnohdy k nezaplacení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *