Zlaté mince a slitky: Jaká investice je aktuálně populárnější?

V případě, že jste se z nějakého důvodu rozhodli vložit své peníze do investičního zlata, čeká vás odpověď na otázku, jaká varianta je lepší? Zvolit lze totiž zlaté slitky, chcete-li cihly, druhou možností jsou pak zlaté mince.

Koronavirus ovlivňuje volbu investorů

V současné době je poměrně nestandardní situace na trhu s cennými kovy. Způsobila ji krize kolem pandemie nového koronaviru. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie, od nichž tuzemské firmy zlaté slitky kupují.

Nejen u nás, ale i ve Švýcarsku však v důsledku krize utlumila většina společností svoji činnost, což platilo i pro rafinérie, jako jsou Argor-Heraues, Valcambi a PAMP. Proto je nyní na tuzemském trhu nedostatek slitků a investoři dávají přednost zlatým mincím.

Proč investovat do zlatých mincí?

Zlaté mince jsou jako investiční zlato stejně dobrým, ba dokonce možná lepším řešením. Rozhodně pro sběratele, protože vypadají mnohem luxusněji a atraktivněji nežli zlaté cihly. Výhodné jsou však také přímo pro investory, kteří mohou do budoucna počítat s jejich prodejem. Nyní se totiž dají pořídit za výhodnější ceny nežli samotné zlaté slitky.

Cena zlata je sice samozřejmě jednotná, jak už ale bylo zmíněno, trh je současnou krizí lehce ochromený, tudíž je daleko snadnější prodávat zlaté mince nežli slitky, neboť jich společnosti mají větší zásobu.

Mincovna v Obecním domě v Praze zaznamenává rostoucí poptávku hlavně po zlatých mincích Wiener Philharmoniker

Tyto nádherné kousky se dají pořídit třeba v baleních po 10 a 20 kusech. Jsou vhodné nejen pro drobné střadatele, ale ve větším množství a hmotnostech i pro klasické investory. Mincovna dále nabízí také oblíbené kanadské, americké či australské zlaté mince s nejvyšší ryzostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *