Žádný stres: Co dělat den před svatbou?

V ideálním případě by se měl předsvatební den nést v pohodové atmosféře, nevěsta by se měla usmívat a nevěnovat se ničemu jinému, než těšení se na svatbu. Jaká je realita? No, řekněme, že se té dokonalé představě docela vzdaluje.

Poslední den před svatbou nevěsty často stráví ve stresu, hlavou se jim honí myšlenky na to, co všechno je potřeba zařídit, kam ještě musí zavolat a co by si měly na zítřejší ráno nachystat. Večer ulehají se zvláštně svíravým pocitem, že na něco určitě zapomněly a až do rána je budí myšlenky, jestli opravdu dělají dobře, že se vdávají a jestli jsou vlastně připravené stát se manželkami.

Do pohodového dne to má tedy rozhodně daleko. Ale nebojte, v dnešním článku vám poradíme, jak s předsvatebním stresem co nejlépe zatočit a to ať už vám do obřadu zbývá den nebo vás svatba čeká za týden.

Naplánujte si svatební den

Největší nával negativních myšlenek přichází ve chvíli, kdy nevěsty nevědí, do čeho píchnout. Sednou si, mají najednou čas na přemýšlení a připadá jim divné, že nic nedělají. Není potřeba ještě něco zařídit? Neměla bych pro jistotu někam zavolat? A starosti a stres začínají…

Co dělat den před svatbou? To je na vás, doporučujeme ale, abyste si svůj předsvatební den dopředu naplánovala. Není třeba plánovat nic velkého, klidně si vyhraďte čas na sledování oblíbených filmů, na kávu s družičkami nebo na dlouhou horkou koupel.

Všechny aktivity jsou čistě na vás, plán vám ale pomůže v tom, že nebude mít čas jen tak sedět a podléhat návalům stresu.

Obklopte se těmi správnými lidmi

Den před svatbou nebo minimálně svatební večer, tráví budoucí manželé nejčastěji odděleně. Buď vyrazí ke svým rodičům, domluví se s družičkami nebo se každý vydá do svého hotelového pokoje. Takové odloučení pak druhého dne podtrhne ten krásný pohádkový okamžik, kdy ženich poprvé spatří nevěstu ve svatebních šatech až přímo u oltáře.

Jenže to má i svou stinnou stránku. Některým snoubencům vzájemné odloučení moc neprospívá, především když jsou najednou úplně sami.

Obklopte se ve svůj předsvatební den lidmi, se kterými rádi trávíte čas a kteří vás vždycky dokáží rozveselit. Vyprávějte si historky, vzpomínejte a užijte si své poslední svobodné chvíle s těmi, kteří jsou vám nejbližší.

Hýčkejte se před svatbou

Víte, co si po tom celoročním organizování a plánování svatby opravdu zasloužíte? Pořádný relax! Věnujte se tomu, co máte rádi a co vás dělá šťastnými.

Dopřejte si pohodu a udělejte si své malé předsvatební wellness.

Stres ze svatby můžete zmírnit jakoukoli činností, u které se vám daří  dobře relaxovat. Ať už je to vana plná pěny, četba knížky, procházka v lese nebo víkendový pobyt na zámku, s chutí do toho. Zasloužíte si maximální péči!

Žádné ponocování!

Půlnoční úzkostné myšlenky? Ne, to opravdu poslední den před svatbou nepotřebujete. Místo ponocování se raději zkuste na svůj velký den pořádně vyspat.

Dostatek spánku pomůže nejen vašemu tělu, aby načerpalo dostatek sil a energie na zítřejší velkou slávu, ale taky vaší psychice. Dostatek odpočinku zmírní stres a budete se cítit svěžeji a spokojeněji.

S. O. S: Jde do tuhého!

A co dělat, když je opravdu zle? Pokud jsou všechny starosti a negativní myšlenky silnější než vy a už cítíte, že s nimi nedokážete nijak bojovat, řekněte si o pomoc! Svůj předsvatební den byste neměla strávit na pokraji nervového zhroucení!

Zkuste kontaktovat psychologa a svou situaci s ním probrat, uvidíte, že se vám uleví. Budete tak mít k dispozici někoho, s kým můžete své obavy a pocity sdílet a zároveň vám psycholog může poskytnout rady a nápady, jak vše co nejlépe zvládnout.

Můžu kontaktovat psychologa takhle narychlo?

Ano, můžete! Psychologická poradna Mojra.cz je první poradnou v České republice, která nabízí konzultace s psychologem online. Mohou tak proběhnout odkudkoli formou telefonického hovoru, video hovoru přes Skype nebo v psané podobě formou emailu.

Termíny konzultací jsou velmi flexibilní, sezení s psychologem si můžete domluvit klidně do několika hodin, v některých případech klidně i do patnácti minut.

Online psychologické poradenstvíje ideální třeba právě pro nevěstu v nouzi, která potřebuje poradit a pomoci, co nejrychleji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *