Návrat do reality po líbánkách: Jak sehnat rychle a efektivně zaměstnání?

Krásný svatební den je za vámi a líbánky utekly jako voda? Pokud vás čeká nemilý návrat do reality v podobě změny práce a hledání zaměstnání, máme pro vás pár tipů, jak na to. Rychle a efektivně můžete najít zaměstnání díky absolvování rekvalifikačního kurzu. Pojďme se podívat na tipy a rady, jak zvládnout rekvalifikaci.

Ztráta zaměstnání nás může potkat kdykoliv

S ohledem na blížící se ekonomickou krizi, může ztráta zaměstnání potkat opravdu kohokoliv a kdykoliv. Velmi často nemusí být zapříčiněna ani slabým výkonem v práci, ani neplněním povinností. V některých ekonomických situacích se může zaměstnavatel dostat do finančních problémů a některé zaměstnance musí propustit, i když úplně nechce.

Nejčastěji pak výpověď potká zaměstnance, kteří jsou ještě ve zkušební době, matky v produktivním věku, nebo starší lidi před důchodem. Pokud vás také zasáhla ztráta zaměstnání, máte hned několik možností:

  1. Založit vlastní podnikání
  2. Najít si práci ve stejném oboru u jiného zaměstnavatele
  3. Získat práci mimo obor – často je nutné absolvovat rekvalifikační kurz

Jak na rekvalifikační kurz?

Rekvalifikační kurzy jsou skvělou volbou, pokud chcete rychle a efektivně najít nové zaměstnání. Díky rekvalifikaci můžete výrazně zvýšit své šance na pracovním trhu, jelikož budete kompetentní vykonávat práci v různých oborech.

Jaké rekvalifikační kurzy nejčastěji lidé absolvují?

Vybírat můžete z desítek možností rekvalifikačních kurzů. Mezi velmi oblíbené patří kurzy založené na manuální dovednosti, například kadeřnice nebo kosmetička. Pokud se však ve vašem okolí nachází mnoho konkurence, vybírejte raději z novějších oborů, o které je větší zájem.

Mezi moderní a žádané obory, ve kterých můžete absolvovat rekvalifikaci, jsou mimo jiné marketing nebo také personalistika. Tyto mladé obory nabízejí téměř jisté uplatnění na trhu práce.

Jedničkou mezi rekvalifikačními kurzy jsou stále kurzy účetnictví – mzdové, podvojné i daňové. Obor účetnictví je vhodný i pro úplné začátečníky, bez předchozích zkušeností. Navíc dobrých účetních si firmy i živnostníci velmi váží, protože jim ušetří mnoho starostí.

Kde hledat rekvalifikační kurzy?

Rekvalifikace se v dnešní době netýkají pouze velkých měst jako je Praha a Brno. Výběr měst, ve kterých se rekvalifikační kurzy pořádají je opravdu široký a stále se rozšiřuje. Rekvalifikovat se můžete i ve středních a menších městech jako je Česká Třebová, Hradec Králové, Uherský Brod a tak dále. Podívejte se na web Orange Academy,  zda se vhodný kurz vyučuje v blízké době i v některém z měst ve vaší lokalitě.

Nepodceňte přípravu

Jak se na takový kurz připravit? V popisu každého rekvalifikačního kurzu najdete podrobné informace o termínu, četnosti lekcí i osnovu probírané látky. Můžete si také přečíst reference lektora od absolventů.

Na kurz je vhodné dorazit včas a vybrat si pro vás příjemné místo, odkud budete dobře vidět i slyšet lektora. Minimálně na první lekci si sebou doneste notebook nebo zápisník, kam si budete případně psát poznámky. Lektor vám z pravidla na první hodině představí průběh kurzu i všechny potřebné materiály, které budete potřebovat.

A pak už potřebujete pouze dobrou náladu a nadšení učit se něco nového. Věřte, že tato verze vzdělání aneb zpátky do školy vás bude určitě bavit více, než si pamatujete z nudných školních dní.

Výhody rekvalifikace

Co získáte po absolvování rekvalifikace a jaké výhody vám přinese do života?

Samozřejmostí po úspěšném absolvování kurzu je osvědčení, které vás bude opravňovat vykonávat zaměstnání v nové oblasti na pracovním trhu. Dokonce vám bude užitečné, pokud chcete založit vlastní podnikání v některém z vhodných oborů.

Získáte větší svobodu při pátrání v pracovních nabídkách a neohroženost na trhu práce. Spojením znalostí z více oborů se navíc stáváte hodnotnějším zaměstnancem pro firmy, které vaše schopnosti a dovednosti budou chtít využít. Díky tomu se zvýší i vaše sebevědomí nebo nárok na atraktivnější honorář.

Jaké  výhody v absolvování rekvalifikace byste našli vy? Změny zaměstnání a návratu do reality se již nemusíte tolik bát, věřte, že je to snadnější, než se nyní zdá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *