Poznáte dobrého svatebního fotografa? My ano!

Dobrá fotografie zachycuje emoce. A svatební fotografie není výjimkou. K tomu musí být technicky perfektní, dobře nasvícená a nesmí ji chybět nápad. Snímek zkrátka musí být po všech stránkách dokonalý. Takový, který si nebudete zdráhat pověsit v ložnici nad postel.

Hlavní úlohou svatebních fotografií je oživit vzpomínku na svatbu, kterou mnozí řadí k nejkrásnějším okamžikům ve svých životech. Po narození vlastního dítěte. Ke svatebním fotografiím se proto manželé vracejí v podstatě celoživotně.

Proč je svatební fotka výjimečná?

Focení svateb je v mnoha ohledech specifické. Na svatebních fotografiích v první řadě každý chce být dokonalý. Obzvláště nevěsta.

Profesionální svatební fotograf ji proto musí zvěčnit z toho nejlichotivějšího úhlu. A prostřednictvím různých triků dosáhnout toho, že na snímku bude neodolatelná. Bude se líbit sobě i těm, kdo si fotografie budou prohlížet.

Svatba a emoce

Dobrá svatební fotografie ovšem vyjadřuje i emoce. O těch je svatba především. O radosti, ale i slzách. A svatební fotograf je dokáže zachytit. Stejně jako letmý a na pohled nedůležitý pohyb, který však snímku dá jiný náboj. To vše jsou záležitosti, které mnohdy bývají dílem náhody. Proto musí být dobrý fotograf na svatbu prakticky pořád ve střehu.

Ještě nemáte svého rodinného fotografa?

Tyto dovednosti samozřejmě žádný fotograf nemá napsané na čele. Vypovídá o nich ale jeho práce. Proto se při výběru svatebního fotografa spolu s jeho působností zaměřte i na jeho portfolio. Důležitý je i jeho záběr.

Například profesionální fotograf Pavel Vávra vám nafotí i zásnuby, přípravy na svatbu nevěsty i ženicha, ale třeba i zničení svatebních šatů (pokud je nebudete mít vypůjčené). Jeho specializací je však i focení rodin, dětí stejně jako focení těhotenské. V podstatě se může stát vaším rodinným fotografem, jehož využijete při různých významných událostech, které si budou zasluhovat zdokumentování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *