Předražený prodej bytů v Praze a další skvělé (ne)výhody, které vám hlavní město nabízí

Zkuste si jen tak projet cenové nabídky prodeje bytů v Praze. Pokud nejste z Prahy, pravděpodobně se vám protočí panenky. Budete děkovat všem svatým, že jste se narodili na opačné straně republiky, nebo že jste dali na maminku, tetičku, babičku, (dosaďte si kohokoliv) a do Prahy nešli. Brňáci musí být protentokrát potichu, protože v Brně to s cenami a dostupností bytů není o nic lepší. Ano, v Praze jsou byty drahé, to je prostě fakt a zatím na této skutečnosti nic nezměnil ani koronavirus. Určitě souhlasím s tím, že ceny bytů jsou opravdu vyhnané do nebeských výšin. Chcete se však usadit v Praze a ne v nějaké horní dolní. Za vysoký životní standard si prostě musíte připlatit. Přečtěte si, proč je i “předražený” pražský byt skvělá investice do budoucnosti.

Praha láká stále více a více mladých lidí

Pocházím ze Slezska a 400 kilometrů od hlavního města život plyne pomaleji. Nejsme zapadákov, ale z pražského pohledu u nás samozřejmě lišky dávají dobrou noc. Pokud k nám nějaký Pražák náhodně zabloudí, musí se do ulic vydat se slovníkem, protože místním domorodcům nerozumí ani slovo. S trochou nadsázky jsou naše “kulturní rozdíly” propastné. Mezi starousedlíky panuje k Pražákům určitá nevraživost. Pražáci mají víc peněz, mají se lépe a na nás “Goraly” kašlou. Kamarádce, která se přestěhovala do Prahy, se narodil syn, který je takové malé vysmáté sluníčko. Její tatínek to okomentoval slovy: ”Bodejť by se nesmál, když je Pražák!” Tím jednou větou vystihl, co si myslí většina. A myslí si to hlavně většina mladých, kteří se hned po škole stěhují z pohraničí do větších měst za lepším a komfortnějším životem. Praha jednoznačně vede.

Tři hlavní důvody, proč je podle mě koupě bytu v Praze sázkou na jistotu

Nemusíte být Sherlock Holmes, abyste si vydedukovali, proč do Prahy pořád míří davy mladých lidí. Většina z nich si je dobře vědomá toho, že náklady na život v Praze jsou velmi vysoké. Navíc náklady na vlastní bydlení jsou pro mnohé z říše snů a fantazie, ale co není, může být, že? Naděje na lepší zítřky a také všechny ty úžasné výhody, které nenabízí žádné jiné město v zemi (Brno taky ne!), skvělé vyváží vysoké náklady i přemrštěné ceny nemovitostí. Pokud se vám totiž podaří koupit vlastní byt v Praze, máte vystaráno. A teď si hlavní důvody pěkně shrneme.

V Praze je prostě blaze, a to z těchto důvodů:

  1. Dostatek práce pro všechny – tím myslím opravdu pro všechny. Dobře, budu přesnější. Pro všechny, kteří si práci najít chtějí, a to bez ohledu na dosažené vzdělání. Teď v době koronaviru se situace na pracovním trhu trochu zkomplikovala, ale i v době krize máte v Praze pořád větší šanci na uplatnění, než kdekoliv jinde. Je také pravděpodobnější, že se Praha z krize otřepe mnohem rychleji.
  2. Nekonečné možnosti volnočasových aktivit, kulturních a sportovních akcí – pravda, teď právě v tuto chvíli je to všude stejné, ale zapomeňme na chvilku na koronavirus. Za běžných okolností nabízí Praha program pro všechny. Je zde nespočet divadel, kin, sportovišť, krytých i nekrytých koupališť, restaurací, špičkových hotelů a mohla bych pokračovat až do rána. Nehledě na to, že Praha je prostě nádherná a jen procházka centrem je kulturní zážitek sám o sobě.
  3. Vzdělání a zdravotní péče – pokud se usadíte v Praze, máte jedinečnou možnost dopřát svým dětem nadstandardní vzdělání. Vedle velmi kvalitních státních škol, můžete zvolit cizojazyčná gymnázia i mezinárodní soukromé školy. V Praze se nachází také množství prestižních univerzit v čele s Univerzitou Karlovou. Stejně široký výběr máte i v oblasti zdravotní péče

No neberte to? Co na tom, že se zadlužíte na čtvrt století dopředu. Vlastní bydlení v Praze za to stojí. Zájem lidí o hypotéku neopadl ani v době pandemie. Koronavirus ani vysoká cena očividně Čechy od pořízení vlastního bydlení neodradí. Já se jako „čerstvý“ Pražák vůbec nedivím.

Vlastní byt v Praze je sen, který se může stát skutečností

Byty v Praze jsou velmi drahé. Je to ale výhodná investice, která se vám dřív nebo později vrátí. Praha podle mě nabízí komfort a příležitosti, které vám žádné jiné české město prostě nenabídne. Tři nejdůležitější výhody jsem zmínila a teď už o nich víte i vy.

Co vy a vlastní bydlení v Praze? Investovali jste do koupě bytu, nebo čekáte na příhodnější dobu? Souhlasíte se mnou, že Praha nabízí nejlepší životní standard a příležitosti? Ať už je váš názor jakýkoliv, podělte se o něj se mnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *