Oslavte výročí svatby tak jak se má

Svatbou vše začalo, roky plynou dál, oslavte tradiční výročí svatby

Každý rok vašeho společného života má nějaký význam, každý rok je něčím vyjímečným.
Přečtěte si, jaká výročí svatby známe, jak je můžete oslavit a jaký dárek se ke kterému výročí svatby hodí.

1 rok od svatby

Bavlněná svatba

Je to čas, kdy se stále máte cítit jako v bavlnce a zřejmě i od toho tento vznikl název prvního výročí. Díky tomu, že název je vcelku dostatečně jasný, tak malý dárek z bavlny je symbolickým připomenutím ročního vztahu. Můžete ale samozřejmě využít i jiného daru.

2 roky od svatby

Papírová svatba

Papírová svatba byla skutečně symbolem, že to uteklo tak rychle a všechno špatné jakoby voda odnesla. Udělat si papírovou lodičku a společně jí pustit po řece a dívat se do dáli, jak plave, je tou nejhezčí budoucností a výzvou do dalšího roku.

3 roky od svatby

Kožená svatba

Kůže jako taková je přírodní materiál a také něco vydrží. Možná proto je tento rok ve znamení kožených dárečků. Připomenutí, že společně se dá všechno zvládnout, aniž byste utrpěli újmu na zdraví nebo snad váš vztah zakončili rozchodem. Typů na dárek je hned několik.

4 roky od svatby

Květinová/ ovocná svatba

Květinová svatba je pojmenování čtyřletého společného života partnerů ve svazku manželském. Čtyři roky už je opravdu úctyhodná doba, kdy ovšem láska ještě ani zdaleka nevyprchala. Harmonický vztah je zalitý sluncem a příjemnými zážitky, proto se nazývá svatbou květinovou.

5 let od svatby

Dřevěná svatba

Znázorňuje, jak je svazek mezi dvěma lidmi po první pětiletce pevný a hřejivý, jelikož poznání jednoho o druhém dosáhlo pomyslné hranice. Připomínat nám má teplo sálající z rodinného krbu. Partneři si darují dřevěné přívěsky nebo dřevěné doplňky do domácnosti.

6 let od svatby

Železná svatba

Železná se této svatbě říká proto, jelikož každá zamilovanost dříve nebo později opadne a po ní přijde chladné období. I tak spolu páry ovšem nadále souznějí, jelikož jejich vztah je založen na pevných základech, které se nedají jednoduše zničit.

7 let od svatby

Vlněná svatba

Říká nám, že i v partnerském vztahu někdy mohou přijít chvíle, kdy už nevíte, jak najít s protějškem společnou řeč a láska se pohybuje hluboko pod bodem mrazu. S dostatkem teplého vlněného oblečení se dá všechno zvládnout, stejně jako obaleni trpělivostí zvládnete partnerskou krizi.

8 let od svatby

Bronzová svatba

Osm let je již skutečně dlouhá doba a vztah se díky tomu dá přirovnat k drahému kovu, který přetrvá dlouhé časy a prakticky nic jej nemůže zničit. Stejně jako o bronz je ovšem i o vztah potřeba nadále dobře pečovat, aby stále kvetl a neuvadal.

9 let od svatby

Hliněná svatba

Devět let je skutečně významná doba trvání svazku manželského a blíží se k důležitým kulatinám. I v tomto případě si partneři předávají různé šperky či přívěšky. Tématem tohoto výročí svatby je hlína, proto by měli být dárky z hlíny, porcelánu…

10 let od svatby

Cínová svatba

Deset let je opravdu významným společným výročím. Přináší dostatek prostoru pro rekapitulaci předchozích úspěchů či neúspěchů, a také plánování dalších společných dobrodružství. Partneři si předávají hodnotnější dárky, například společnou  dovolenou, zlaté šperky…